Przedsiębiorca sporządzający zeznania podatkowe nie skorzysta ze zwolnienia z VAT

Grzegorz Tomala

Autor: Grzegorz Tomala

Dodano: 20 lutego 2015

Podatnik świadczący usługi rachunkowo-księgowe polegające m.in. na sporządzaniu jednorazowych zeznań podatkowych nie może zastosować podmiotowego zwolnienia z podatku od towarów i usług. Takie jest stanowisko organów podatkowych. Sprawdź komentarz eksperta na ten temat.

Jedną z sytuacji uniemożliwiających korzystanie ze zwolnienia z VAT jest świadczenie usług doradczych (art. 113 ust. ust. 13 pkt 2 lit. b ustawy o VAT). Ustawa o VAT nie wyjaśnia jednak, jakie usługi rozumie przez: „usługi doradcze”. Zatem definiując pojęcie „usług doradczych” trzeba odwołać się do definicji słownikowych bądź do szczególnych przepisów normujących kwestię doradztwa.

Pozostało jeszcze 85 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Grzegorz Tomala

Autor: Grzegorz Tomala

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego oraz podyplomowych studiów prawa podatkowego w Wyższej Szkole Handlowej w Warszawie. Od początku swojej kariery zawodowej zajmuje się prawem podatkowym, jest autorem lub współautorem szeregu publikacji z zakresu prawa podatkowego, w tym kilku książek z zakresu podatku VAT. Od wielu lat współpracuje również z Portalem Finansowo-Księgowym. Uprawnienia do wykonywania zawodu doradcy podatkowego uzyskał na podstawie egzaminu kwalifikacyjnego złożonego w lutym 2002 r. Działalność doradcy podatkowego prowadzi od 2003 r. Obecnie jako partner w kancelarii doradztwa podatkowego.

Materiały Video na ten temat

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel