Badanie Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń naszych klientów

Chwalimy się! Większość naszych klientów to Ambasadorzy Portalu Oświatowego

Przedstawiamy wyniki Badania Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń klientów Wiedzy i Praktyki oraz Portalu Oświatowego, przeprowadzonego przez firmę Marketing Relacji.

Badanie SRP© zostało przeprowadzone w kwietniu i maju 2018 r. przez Marketing Relacji Sp. z o.o. wśród Klientów czterech portali internetowych Wiedzy i Praktyki: www.portalfk.pl, www.portalkadrowy.pl, www.portalbhp.pl oraz www.portaloswiatowy.pl.

Ankieterzy zapytali losowo dobranych 1000 Klientów Wiedzy i Praktyki, na ile są zadowoleni z portalu, co według nich jest jego największą zaletą i czy jest coś, co należałoby poprawić. Klientów, którzy ocenili dany portal w skali od 4 do 6, zapytaliśmy także, czy byliby skłonni polecić go swojemu znajomemu.

Wskaźnik satysfakcji Klientów WIP

wyniósł aż +56. Jest to wyjątkowo wysoki wynik w stosunku do średniej statystycznej wynoszącej -27.

Kluczowe zalety Portalu FK wskazane przez ankietowanych:

47%
Najbardziej docenia aktualność treści
25%
Najbardziej docenia merytoryczność treści
16%
Najbardziej docenia możliwość indywidulanej konsultacji z ekspertem
69%
Klientów nie wskazuje jakichkolwiek obszarów do poprawy
74%
Klientów to Abasadorowie i Promotorzy Portalu FK - są zadowoleni lub bardzo zadowoleni z portalu
44%
Klientów potwierdziło, że byliby skłonni do polecenia swoim znajomym portalu

Inne wskazywane zalety to:

  • Szkolenia i konferencje online
  • Obsługa klienta
  • Wzory dokumentów

Nie spoczywamy na laurach!

Jesteśmy wdzięczni za tak pozytywną ocenę Portalu FK. Jednocześnie zależy nam na dalszym rozwoju i na udoskonaleniu obszarów, które – według naszych Klientów – wymagają jeszcze poprawy. Dlatego zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Jeśli masz uwagi, propozycje tematów do omówienia lub pomysły na nowe funkcjonalności, napisz do nas na adres: [email protected]

Redakcja Portalu FK

Opodatkowanie dokonywanej dla kontrahenta zagranicznego dostawy materiałów pozostających w Polsce

Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Dodano: 12 marca 2018
Pytanie:  Polska firma wystawia fakturę dla zagranicznego kontrahenta z Anglii za sprzedaż materiałów, które zostają w Polsce, ponieważ dotyczą prowadzonej inwestycji w Polsce. Jak prawidłowo ująć w deklaracji VAT-7 sprzedaż wynikająca z wystawionej faktury. Czy należy ją ująć w poz. 19 deklaracji VAT-7 czy w poz. 21? Czy należy taką transakcję wykazać w informacji podsumowującej VAT UE? Firmy są czynnymi podatnikami VAT.
Odpowiedź: 

Wskazaną dostawę musi Pan wykazać w poz. 19 i 20 deklaracji VAT-7 (bez wykazywania w informacji podsumowującej VAT-UE).

Dokonywane przez polskich podatników dostawy towarów dzielą się na cztery rodzaje. Są to dostawy towarów na terytorium kraju, dostawy towarów poza terytorium kraju, wewnątrzwspólnotowe dostawy towarów, eksport towarów.

Cechą charakterystyczną wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów oraz eksportu towarów jest przemieszczenie towarów między, odpowiednio, Polską a innym państwem członkowskim (wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów – zob. art. 13 ust. 1 ustawy o VAT oraz Polską a terytorium poza Unią Europejską (eksport towarów – zob. art. 2 pkt 8 ustawy o VAT). Do żadnego z takich przemieszczeń w przedstawionej sytuacji nie dojdzie, gdyż materiały będące przedmiotem wskazanej dostawy pozostaną w Polsce.

Pozostałe dwie spośród wymienionych rodzajów dostaw to dostawy towarów na terytorium kraju oraz dostawy towarów poza terytorium kraju. O tym, do którego rodzaju dostawy dochodzi, decyduje miejsce dostawy ustalone przepisami art. 22-24 ustawy o VAT. Jeżeli miejsce to znajduje się na terytorium kraju, dokonywana dostawa towarów stanowi dostawę towarów na terytorium kraju (oczywiście o ile nie stanowi wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów lub eksportu towarów). W przeciwnym razie dokonywana dostawa stanowi dostawę towarów poza terytorium kraju.

W przedstawionej sytuacji miejsce dostawy materiałów znajduje się (na podstawie art. 22 ust. 1 pkt 1 lub 3 ustawy o VAT) na terytorium kraju. A zatem ich dostawa  stanowi „zwykłą” dostawę na terytorium kraju. Jest ona opodatkowana według stawki VAT właściwej dla będących jej przedmiotem materiałów, czyli zapewne według stawki 23%. Jej dokonanie należy zatem wykazać w poz. 19-20 deklaracji VAT-7/VAT-7K. Dostawy tej – jako dostawy krajowej - nie należy wykazywać w informacji podsumowującej VAT-UE.

Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Tomasz Krywan - ekspert Portalu FK i doradca podatkowy, specjalista od podatku VAT. Stały współpracownik największych redakcji podatkowych w Polsce - w ciągu ostatnich lat na łamach publikacji podatkowych opracował kilkanaście tysięcy odpowiedzi na pytania podatników oraz kilkaset artykułów i komentarzy. Autor komentarza do ustawy o VAT.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

© PortalFK.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel