Nowy JPK_VAT od 1 października 2020 r. Są wyjaśnienia MF w sprawie JPK_VAT

Dodano: 16 września 2020
Nowy JPK_VAT od 1 października 2020 r.

Coraz mnie czasu zostało do wprowadzenia przepisów dotyczących nowego JPK_VAT. Od 1 października br. nie będzie możliwości składania deklaracji VAT-7 i VAT-7K w inny sposób niż przez JPK_VAT. Będą obowiązywać dwa warianty JPK_VAT: JPK_V7M − dla podatników, którzy rozliczają się miesięcznie, i JPK_V7K − dla podatników, którzy rozliczają się kwartalnie. W praktyce może pojawić się wiele pytań dotyczących JPK_VAT. Sprawdź odpowiedzi MF w sprawie nowego JPK_VAT.

Pobierz ebook i poznaj odpowiedzi ekspertów na pytania dotyczące JPK_VAT. Sprawdź też wyjaśnienia MF w sprawie JPK_VAT. Dowiedz się m.in.:

  • Czy w nowym JPK_VAT z deklaracją korektę z tytułu tzw. ulgi na złe długi trzeba będzie dodatkowo oznaczać w ewidencji jako dokument wewnętrzny „WEW”?

    Jak wypełnić plik JPK_VAT z deklaracją, gdy ewidencja i deklaracja nie zawierają w danym okresie żadnych wpisów?

Jak wypełnić plik JPK_VAT z deklaracją, gdy ewidencja i deklaracja nie zawierają w danym okresie żadnych wpisów?

  • Jak wypełnić plik JPK_VAT z deklaracją, gdy ewidencja i deklaracja nie zawierają w danym okresie żadnych wpisów?
  • Czy regulacje związane z sankcją 500 zł za każdy błąd w ewidencji VAT, który uniemożliwia przeprowadzenie weryfikacji prawidłowości transakcji (art. 109 ust. 3f−3h ustawy o VAT), od 1 października 2020 r. będą odnosić się również do okresów przed 1 października?

Sprawdź też:

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel