Jak bezbłędnie rozliczyć faktury korygujące

Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Dodano: 28 stycznia 2020
Pytanie:  Mam dwie korekty na przełomie roku, jedna jest kosztowa, a druga zakupowa. Faktura kosztowa: w grudniu kupiliśmy laptop - okazało się, że przesyłka przyszła 30 grudnia, ale laptop był zepsuty. Sklep w styczniu wystawił nam korektę i zwrócił zapłatę. Czy w PKPiR korektę uwzględnić w dacie wystawienia czy dacie sprzedaży? Kiedy skorygować koszt - w grudniu czy w styczniu? Kiedy skorygować VAT? W PKPiR stosujemy metodę kasową. Czy w przypadku spółki z o.o. korektę należałoby dokonać w grudniu, a nie w dacie wystawienia faktury? Mamy również wystawioną korektę naszej sprzedaży. Wystawiliśmy fakturę z końcem listopada, klient jednak się rozmyślił i w grudniu stwierdził, że usługi nie chce. Potwierdzenie korekty otrzymaliśmy dopiero w styczniu. Kiedy powinniśmy uwzględnić fakturę naszej sprzedaży w PKPiR i co z VAT?

Pozostało jeszcze 83 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Tomasz Krywan - ekspert Portalu FK i doradca podatkowy, specjalista od podatku VAT. Stały współpracownik największych redakcji podatkowych w Polsce - w ciągu ostatnich lat na łamach publikacji podatkowych opracował kilkanaście tysięcy odpowiedzi na pytania podatników oraz kilkaset artykułów i komentarzy. Autor komentarza do ustawy o VAT.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel