Czy przedsiębiorca, który nie przekroczy limitu 20.000 zł na rzecz osób fizycznych będzie musiał posiadać kasę fiskalną

Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Dodano: 13 września 2019
Pytanie:  Pracuję na etacie i prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Jestem opodatkowana według skali i nie jestem VAT-owcem (moje obroty są dalekie od przekroczenia 40.000 EUR (200.000 PLN)). Ale chciałabym kupić sklep internetowy i zacząć handlować w sieci ubraniami i akcesoriami dla dzieci. Czy wobec powyższego będę musiała być VAT-owcem i nabyć kasę fiskalną? Wiem, że kasa fiskalna obowiązuje po przekroczeniu przychodów/obrotów na rzecz osób nie prowadzących działalności 20.000 PLN. Ale jeżeli moi nabywcy płaciliby za każdy otrzymany towar przelewem bankowym na moje konto bankowe z opisem za jaki towar płacą, czy wówczas mogłabym być zwolniona z obowiązku ewidencji przez kasę fiskalną? Czy to zwolnienie obowiązywałoby do limitu 20.000 PLN, czy też zwolnienie byłoby bez względu na obroty? Ponadto, jeśli limit obrotów będzie obowiązywał, czyli 20.000 PLN i sprzedaż rozpocznę od 05.09.2019 to jak proporcjonalnie powinnam wyliczyć limit, od którego będzie mnie obowiązywać kasa fiskalna? Czy będzie miało znaczenie dla posiadania kasy: że, niektóre transakcje będą „łańcuchowe" tzw. klient jak złoży zamówienie w moim sklepie internetowym to prześlę to zamówienie bezpośrednio do producenta. Producent zapakuje towar i wyśle go na adres klienta. Producent wystawi dla mnie fakturę za towar i ja mu za niego zapłacę, a mój klient zapłaci za towar na moje konto, tak jak wcześniej to napisałam.

Pozostało jeszcze 80 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Tomasz Krywan - ekspert Portalu FK i doradca podatkowy, specjalista od podatku VAT. Stały współpracownik największych redakcji podatkowych w Polsce - w ciągu ostatnich lat na łamach publikacji podatkowych opracował kilkanaście tysięcy odpowiedzi na pytania podatników oraz kilkaset artykułów i komentarzy. Autor komentarza do ustawy o VAT.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel