Czy należy rozpoznać import usług

Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Dodano: 6 listopada 2019
Pytanie:  Nasza spółka z.o.o. świadczy usługi transportowe na terenie UE. Jest zarejestrowana do celów VAT w Polsce i również w Polsce ma siedzibę. Podpisała z polską spółką z.o.o. X umowę na naprawy gwarancyjne na terenie UE. Nasza spółka otrzymuje noty obciążeniowe i uznaniowe za naprawy, które zostały wykonane w na terenie Niemiec. Pod notami są również podłączone dokumenty źródłowe z firm niemieckich /serwisowych Y, które świadczą usługi naprawy pojazdów. Faktury z firmy Y są wystawiane na naszą spółkę. Zapłatę tych faktur jest dokonuje spółka X, która ma podpisaną umowę na naprawy gwarancyjne bezpośrednio do firm serwisowych Y. Nasza spółka opłaca noty obciążeniowe do spółki X na tą samą kwotę. Czy nasza firma, powinna ujmować faktury wystawiane przez niemiecki serwis jako import usług? Jak nasza spółka powinna rozliczyć obie transakcje?

Pozostało jeszcze 69 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Tomasz Krywan - ekspert Portalu FK i doradca podatkowy, specjalista od podatku VAT. Stały współpracownik największych redakcji podatkowych w Polsce - w ciągu ostatnich lat na łamach publikacji podatkowych opracował kilkanaście tysięcy odpowiedzi na pytania podatników oraz kilkaset artykułów i komentarzy. Autor komentarza do ustawy o VAT.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
Dołącz do Portalu FK i odbieraj nagrody
KLUB <
wiper-pixel