uchwała wspólników

Odbycie zgromadzenia wspólników

Pytanie: Spółka, której jestem wspólnikiem, istnieje 2 lata, powstała w wyniku przekształcenia spółki cywilnej w trybie art. 551 § 2 ksh. Wspólników jest czterech, dwaj z nich to członkowie zarządu, przy czym prezes i wiceprezes razem mają większość głosów na zgromadzeniu wspólników. Proszę o radę:
Jak w naszej sytuacji traktować art. 244 ksh - czy większościowi udziałowcy są wykluczeni z głosowania nad absolutorium dla zarządu?
Chcielibyśmy skorzystać z art. 227 § 2 ksh (a więc podjąć uchwałę bez odbycia zgromadzenia wspólników, m.in. w sytuacji gdy wszyscy wspólnicy wyrażą na piśmie zgodę na treść uchwały - przyp. red.). Co powinna zawierać „zgoda na postanowienie", gdy istnieje jednomyślność i nie ma zastrzeżeń do uchwały? Czy wystarczy treść uchwały z zaznaczeniem, że podejmowana jest w trybie art. 227 § 2, i podpisy wszystkich wspólników, aby uznać, że uchwała została powzięta? Jak należy tę procedurę przeprowadzić?
Na zgromadzeniu wspólników musimy przeprowadzić wybory członków zarządu. Głosowanie musi być tajne (art. 247 § 2 ksh). Jak to w naszym przypadku technicznie przeprowadzić? Potrzebna jest komisja, kto ma w niej zasiąść, skoro trzech spośród czterech udziałowców z pewnością będzie kandydować do dwuosobowego zarządu? Dodam, że udziałowcy do tej pory wykluczali możliwość zatrudnienia do zarządzania spółką osób spoza swego grona.