Sprawdź, czy na paragonie fiskalnym możesz umieścić informacje o innych zakupionych przez klienta towarach lub usługach w stosunku, do których brak jest obowiązku fiskalizacji.
Czy wycofaną z użycia kasę fiskalną trzeba odesłać do producenta? Jak się zachować po zakończeniu pracy w trybie fiskalnym przez kasę rejestrującą? Sprawdź co na ten temat twierdzą organy podatkowe.
Pytanie: Prowadzę sprzedaż przez aukcyjny portal internetowy oraz sprzedaż bezpośrednią. Ze względu na wielkość obrotu zakupiłem kasę rejestrującą i od marca 2008 r. rejestruję obroty za pośrednictwem kasy. Zapłata wpływa na konto bankowe jeszcze przed wysyłką towaru (przedpłata), w przypadku pobrania - po wysyłce towaru. Paragon fiskalny dołączam do każdej wysyłki. Dane wynikające z dobowych raportów nie są adekwatne do otrzymanej zapłaty. W dobowym raporcie kasowym są również kwoty pochodzące ze sprzedaży gotówkowej. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w VAT? Podobny problem mam z ewidencją dla potrzeb podatku dochodowego. Wpływ należności na konto bankowe nie pokrywa się z datą ewidencji w kasie fiskalnej, gdyż następuje ona następnego dnia po wpłynięciu na konto bankowe, a wysyłka towaru następuje po 2 dniach. Jak prowadzić prawidłowo tę ewidencję?
Pytanie: Przez pomyłkę zarejestrowałam paragon na kasie fiskalnej z zawyżoną sprzedażą (1.000 zł zamiast 1 zł). Jak powinno wyglądać skorygowanie tego błędu (zarówno na gruncie VAT, jak również na gruncie PIT)? – pyta księgowa z Lipna.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip