Wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej. Dotyczy formularzy składanych od 01.01.2021
Przepisy dotyczące raportowania schematów podatkowych nadal budzą wiele wątpliwości. MDR są skomplikowane, a objaśnienia podatkowe ministra finansów nie polepszyły sytuacji podatników. Organy podatkowe odmawiają podatnikom wydawania interpretacji w zakresie raportowania schematów podatkowych. Co na to sądy?
Proponowane zmiany dostosowują wzór wniosku do regulacji wprowadzonych ustawą o zmianie ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz niektórych innych ustaw. Sprawdź szczegóły.
Początek 2020 roku przyniósł ważne zmiany w podatkach, w tym m.in. w odniesieniu do faktur do paragonów, czy płatności na rachunki z białej listy. Są już pierwsze interpretacje dyrektora KIS, które mogą zawierać cenne wskazówki w rozwiązywaniu problemów dotyczących nowych przepisów.
Zmiany w podatkach obowiązujące od 2020 roku w praktyce sprawiają sporo kłopotów. Specjalnie dla Państwa ekspert przeanalizował najnowsze interpretacje podatkowe, aby wiedzieć, jakie jest stanowisko organów podatkowych w ważnych kwestiach dotyczących ostatnich zmian.
Po przeczytaniu tekstu poznasz wyjaśnienie dyrektora KIS m.in. w następujących sprawach:
Załącznik do wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
Minister finansów wydał interpretację ogólną w sprawie sposobu ustalania dochodu zwolnionego z opodatkowania PIT lub CIT w zakresie wspieraniu nowych inwestycji.
Podatnik, który na przestrzeni ostatnich lat sprzedał kilka mieszkań, musi liczyć się z tym, że organy podatkowe uznają to za działalność gospodarczą.
Minister Finansów 25 października 2019 r. wydał interpretację ogólną (nr DD5.8201.10.2019) w sprawie sposobu ustalania dochodu zwolnionego z opodatkowania PIT lub CIT, uzyskanego z działalności gospodarczej określonej w decyzji o wsparciu, o której mowa w ustawie z 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji.
Rząd przyjął projekt nowej Ordynacji podatkowej. Jedna ze zmian zakłada, że za interpretację przepisów prawa UE, w szczególności w temacie VAT i akcyzy trzeba będzie zapłacić 2 tys. złotych.
Czy koszty poniesione w związku ze złożeniem wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej mogą być w całości zaliczone do kosztów uzyskania przychodów? Poznaj stanowisko dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.
Czy koszty poniesione w związku ze złożeniem wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej, mogą być w całości zaliczone do kosztów uzyskania przychodów? Poznaj stanowisko dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.
W nowym projekcie Ordynacji podatkowej wprowadzono zasadę, że to wnioskujący o wydanie interpretacji indywidualnej będzie określał, czy zapłaci wyższą opłatę za wniosek w kwocie 2 tys. zł, w zależności od wartości korzyści podatkowej, która może wyniknąć ze złożonego zapytania.
Resort finansów przedstawił kolejny projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług z 7 listopada 2018 r. Projekt zakład m.in. utrzymanie stawek VAT na dotychczasowym poziomie oraz wprowadzenie instytucji wiążącej informacji stawkowej (WIS).
Ministerstwo Finansów chce wprowadzić zmiany w przepisach Ordynacji podatkowej dotyczące indywidualnych interpretacji podatkowych. Nowe przepisy mają na celu ograniczenie nadużyć związanych z wykorzystywaniem indywidualnych interpretacji podatkowych przez grupy podatników do osiągania korzyści podatkowych. Poznaj szczegóły zmian.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip