Sprawozdanie o realizacji uznanej metody ustalania ceny transakcyjnej dla celów podatku dochodowego
Informacja miesięczna o zatrudnieniu, kształceniu lub o działalności na rzecz osób niepełnosprawnych – informacja ewidencyjna
Informacja roczna o zatrudnieniu, kształceniu lub o działalności na rzecz osób niepełnosprawnych
Informacja miesięczna o zatrudnieniu, kształceniu lub o działalności na rzecz osób niepełnosprawnych
Są sytuacje, kiedy Twoja firma nawet gdy zatrudnia mniej niż 20 pracowników nie ma obowiązku składania dokumentu Z-3 do ZUS. Sprawdźmy, kiedy pracodawcy nie mają obowiązku składać tej deklaracji, a kiedy przepisy wymuszają na nich taki obowiązek. Upewnijmy się, kto wypłaca zasiłki pracownikom.
Przedsiębiorca będący czynnym podatnikiem VAT obecnie składa deklarację VAT oraz informację o ewidencji JPK_VAT. Czy są jakieś plany Ministerstwa Finansów w tym zakresie?
Już obowiązują zmiany w rozporządzeniu w sprawie sposobu przesyłania deklaracji i podań oraz rodzajów podpisu elektronicznego, którymi powinny być opatrzone.
DEKLARACJA DLA PODATKU OD WYDOBYCIA NIEKTÓRYCH KOPALIN W ZAKRESIE ROPY NAFTOWEJ LUB GAZU ZIEMNEGO
Pełnomocnictwo ogólne
Do końca stycznia 2018 roku niektórzy płatnicy zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych, których rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym, mają obowiązek złożyć deklarację CIT-10Z za 2017 rok.
W dniu 29 września br. podatnik będący sprzedawcą wystawił fakturę za roboty budowlane ze stawką 23%, a powinien ją wystawić w ramach odwrotnego obciążenia. Wobec tego wystawił fakturę korygującą z datą 27 października 2017 r. Czy powinien skorygować deklarację za wrzesień, a fakturę korygującą ująć w deklaracji za październik? Czy wniosek o stwierdzenie nadpłaty musi zaliczyć na poczet przyszłego zobowiązania podatkowego?
Przedsiębiorca otrzymał wezwanie z urzędu skarbowego do korekty deklaracji VAT-7 za grudzień 2015 roku (błąd poz. 44). Na wezwaniu jest tylko informacja, że jest błąd w poz. 44 – podatek naliczony. Nie ma żadnej informacji, z czego ten błąd może wynikać. W poz. 43 (wartość netto) jest kwota 692.080 zł, a w poz. 44 VAT w kwocie 180.637 zł. Dokonując zwiększenia podatku naliczonego na podstawie art. 89b ust. 4 ustawy o VAT, podatnik zwiększał to w D.2. – nabycie towarów i usług pozostałych – sam VAT naliczony.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip