Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Polecamy też:
Od 1 stycznia 2022 roku ustawodawca w ramach tzw. ustawy „Polski Ład” uniemożliwił zarówno podatnikom PIT, jak i CIT prawo do amortyzacji nieruchomości mieszkalnych. W roku 2022 obowiązywał jednak przepis przejściowy, na podstawie którego w pewnych sytuacjach amortyzacja nieruchomości mieszkalnych była możliwa. Jakie zasady obowiązuję obecnie? Poznaj najważniejsze zmiany dotyczące amortyzacji podatkowej w 2023 roku.
Samir Kayyali, doradca podatkowy wyjaśni m.in.:
Polski Ład wprowadził zmiany dotyczące amortyzacji budynków i lokali mieszkalnych. Co w praktyce oznaczają te przepisy? Jakie są bieżące problemy z amortyzacją?
Zapraszamy do obejrzenia webinarium, z którego dowiesz się m.in.:
Od 1 stycznia 2018 r. na skutek nowelizacji ustawy o CIT amortyzacji podatkowej podlegają tylko znaki towarowe objęte prawem ochronnym nabyte od innego podmiotu. Nie podlegają jej natomiast znaki towarowe „powstałe” w wyniku decyzji urzędu patentowego o objęciu takiego znaku prawem ochronnym.
Podatnicy mają kilka możliwości obniżania wysokości podatku. Wybór jednej z nich zależy od efektu, który chcą osiągnąć. Amortyzacja środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych jest właśnie jednym ze sposobów na zapłatę niższego podatku dochodowego.
Sposobem na zapłatę niższego podatku dochodowego jest zwiększenie kosztów uzyskania przychodów. Taką możliwość daje m.in. amortyzacja środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych. Zapraszamy do obejrzenia szkolenia poświęconego amortyzacji podatkowej.
Po obejrzeniu szkolenia dowiesz się:
Upewnisz się:
Sposobem na zapłatę niższego podatku dochodowego jest zwiększenie kosztów uzyskania przychodów. Taką możliwość daje m.in. amortyzacja środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych. Już za kilka dni, webinarium, które odbyło się 5 października o godz. 11:00 będzie dostępne na Portalu FK. Zapraszamy do śledzenia naszej strony.
Szkolenie podzielone na dwie części: wykład oraz odpowiedzi na pytania będzie można obejrzeć już wkrótce na Portalu FK. Do pobrania będzie także prezentacja.
Przedsiębiorca, który kupi rower, aby dojeżdżać nim do swoich kontrahentów, może skorzystać z jednorazowego odpisu amortyzacyjnego. Jest to możliwe po spełnieniu określonych warunków, sprawdź jakich.
Przypomnijmy, że w 2015 r. za małego podatnika uważa się takiego, którego przychód w 2014 r. nie przekroczył 1.200.000 euro, co w przeliczeniu daje 5.015.000 zł.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip