Podróż służbowa pracownika. Upewnij się, czy wyżywienie i nocleg należy opodatkować różnicą nadwyżki

Anna Kostecka

Autor: Anna Kostecka

Dodano: 16 sierpnia 2016
Pytanie:  Pracownik przebywał w delegacji służbowej w dniach od 23 lutego 2016 r. do 24 lutego 2016 r. w Zakopanem. Pojechał prywatnym samochodem o pojemności skokowej 1600. Dojazd rozliczyłam jako: ilość km jaką przejechał pomnożoną przez 0,8358/odpowiednią pojemność skokową samochodu. Nie pobrałam PIT ani składek ZUS. Za nocleg pracownik przedstawił fakturę na kwotę 300 zł - nocleg w hotelu. Przedstawił również fakturę za wyżywienie w kwocie 130 zł. Czy wyżywienie i nocleg mam opodatkować różnicą nadwyżki (dieta 30,00 zł , nocleg 45,00 zł)? Czy są to kwoty wolne od podatku w całości, a co ze składkami ZUS?

Pozostało jeszcze 87 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Anna Kostecka

Autor: Anna Kostecka

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów podyplomowych w zakresie ubezpieczeń w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości. Specjalizuje się przede wszystkim w prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych. Autorka wielu publikacji z zakresu m.in. zatrudniania osób bezrobotnych, zatrudniania pracowników młodocianych oraz opłacania składek na ubezpieczenia społeczne z różnych tytułów. Współpracowała z kilkoma specjalistycznymi wydawnictwami. Od ponad 10 lat jest redaktorem merytorycznym serwisu internetowego dla księgowych - Portal FK.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel