Przeniesienie pracownika w inne miejsce

Izabela Nowacka

Autor: Izabela Nowacka

Dodano: 30 lipca 2012
Pytanie:  Proszę o interpretację prawną dotyczącą umowy o pracę i wyliczenia wynagrodzenia w niżej opisanych przypadkach:
  1. Pracodawca zatrudnił pracownika na umowę o pracę. Z dniem 29 lutego 2012 r. została podpisana druga umowa na czas określony (z terminem 02/2014), miejscem wykonywania pracy jest oddział Banku. W kwietniu 2012 r. na podstawie art. 42 § kp pracodawca oddelegował pracownika na trzy miesiące do pracy w filii. Pracownik po upływie trzech miesięcy powinien stawić się do pracy w oddziale Banku. Jednak ze względu na uzasadnione potrzeby (okresy urlopowe i braki kadrowe spowodowane zwolnieniami lekarskimi pracowników) pracodawca zamierza przenieść pracownika do świadczenia pracy w filii Banku. Czy w danej sytuacji konieczne jest wypowiedzenie warunków umowy o pracę czy możliwe jest aneksowanie umowy ze zmianą miejsca pracy? Jeżeli zostanie wypowiedziana druga umowa o pracę ww. opisanej sytuacji, czy kolejna umowa powinna być już na czas nieokreślony?
  2. Pracodawca wypowiedział umowę o pracę z końcem maja 2012 r., pracownik jest na okresie wypowiedzenia do 31 sierpnia 2012 r.  Pracownik po wykorzystaniu zaległego i bieżącego urlopu wypoczynkowego tj do dnia 15 maja 2012 r. nie ma obowiązku świadczenia pracy (zgodnie z wypowiedzeniem i porozumieniem zawartym między pracownikiem a pracodawcą) W jaki sposób powinno zostać naliczone wynagrodzenie w okresie wypowiedzenia? Za okres urlopu wypoczynkowego i nieświadczenia pracy do końca okresu wypowiedzenia wynagrodzenie powinno zostać wyliczone na zasadach świadczenia pracy jak i za urlop wypoczynkowy czy na zasadach obliczenia ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy?

Pozostało jeszcze 70 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (9.00 zł netto) »Przez SMS (10.00 zł netto) »
Izabela Nowacka

Autor: Izabela Nowacka

Ekonomista, specjalizuje się w prawie pracy, ubezpieczeniach społecznych i prawie podatkowym. Autorka licznych publikacji z zakresu rozliczania wynagrodzeń, współpracuje z wieloma wydawnictwami, jest autorką publikacji m.in. w Rzeczpospolitej, Monitorze Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Monitorze rachunkowości budżetowej
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

© PortalFK.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel