Przeniesienie pracownika w inne miejsce

Izabela Nowacka

Autor: Izabela Nowacka

Dodano:
Pytanie:  Proszę o interpretację prawną dotyczącą umowy o pracę i wyliczenia wynagrodzenia w niżej opisanych przypadkach:
  1. Pracodawca zatrudnił pracownika na umowę o pracę. Z dniem 29 lutego 2012 r. została podpisana druga umowa na czas określony (z terminem 02/2014), miejscem wykonywania pracy jest oddział Banku. W kwietniu 2012 r. na podstawie art. 42 § kp pracodawca oddelegował pracownika na trzy miesiące do pracy w filii. Pracownik po upływie trzech miesięcy powinien stawić się do pracy w oddziale Banku. Jednak ze względu na uzasadnione potrzeby (okresy urlopowe i braki kadrowe spowodowane zwolnieniami lekarskimi pracowników) pracodawca zamierza przenieść pracownika do świadczenia pracy w filii Banku. Czy w danej sytuacji konieczne jest wypowiedzenie warunków umowy o pracę czy możliwe jest aneksowanie umowy ze zmianą miejsca pracy? Jeżeli zostanie wypowiedziana druga umowa o pracę ww. opisanej sytuacji, czy kolejna umowa powinna być już na czas nieokreślony?
  2. Pracodawca wypowiedział umowę o pracę z końcem maja 2012 r., pracownik jest na okresie wypowiedzenia do 31 sierpnia 2012 r.  Pracownik po wykorzystaniu zaległego i bieżącego urlopu wypoczynkowego tj do dnia 15 maja 2012 r. nie ma obowiązku świadczenia pracy (zgodnie z wypowiedzeniem i porozumieniem zawartym między pracownikiem a pracodawcą) W jaki sposób powinno zostać naliczone wynagrodzenie w okresie wypowiedzenia? Za okres urlopu wypoczynkowego i nieświadczenia pracy do końca okresu wypowiedzenia wynagrodzenie powinno zostać wyliczone na zasadach świadczenia pracy jak i za urlop wypoczynkowy czy na zasadach obliczenia ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy?

Uzyskaj testowy dostęp do Portalu FK na 24 godziny!

Zyskasz testowy, darmowy dostęp do serwisu na 24 godziny.

W ramach dostępu zyskasz:

  • Dostęp do Nowości i Porad ekspertów Portalu FK
  • Narzędzia księgowe i kadrowe
  • eBooki na temat najnowszych zmian w prawie
  • Materiały Video

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Masz już dostęp?

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu

   PayU »
   9.00 zł netto
   SMS »
   10.00 zł netto
Izabela Nowacka

Autor: Izabela Nowacka

Ekonomista, specjalizuje się w prawie pracy, ubezpieczeniach społecznych i prawie podatkowym. Autorka licznych publikacji z zakresu rozliczania wynagrodzeń, współpracuje z wieloma wydawnictwami, jest autorką publikacji m.in. w Rzeczpospolitej, Monitorze Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Monitorze rachunkowości budżetowej
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel