Sektor Publiczny

Badanie Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń naszych klientów

Chwalimy się! Większość naszych klientów to Ambasadorzy Portalu Oświatowego

Przedstawiamy wyniki Badania Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń klientów Wiedzy i Praktyki oraz Portalu Oświatowego, przeprowadzonego przez firmę Marketing Relacji.

Badanie SRP© zostało przeprowadzone w kwietniu i maju 2018 r. przez Marketing Relacji Sp. z o.o. wśród Klientów czterech portali internetowych Wiedzy i Praktyki: www.portalfk.pl, www.portalkadrowy.pl, www.portalbhp.pl oraz www.portaloswiatowy.pl.

Ankieterzy zapytali losowo dobranych 1000 Klientów Wiedzy i Praktyki, na ile są zadowoleni z portalu, co według nich jest jego największą zaletą i czy jest coś, co należałoby poprawić. Klientów, którzy ocenili dany portal w skali od 4 do 6, zapytaliśmy także, czy byliby skłonni polecić go swojemu znajomemu.

Wskaźnik satysfakcji Klientów WIP

wyniósł aż +56. Jest to wyjątkowo wysoki wynik w stosunku do średniej statystycznej wynoszącej -27.

Kluczowe zalety Portalu FK wskazane przez ankietowanych:

47%
Najbardziej docenia aktualność treści
25%
Najbardziej docenia merytoryczność treści
16%
Najbardziej docenia możliwość indywidulanej konsultacji z ekspertem
69%
Klientów nie wskazuje jakichkolwiek obszarów do poprawy
74%
Klientów to Abasadorowie i Promotorzy Portalu FK - są zadowoleni lub bardzo zadowoleni z portalu
44%
Klientów potwierdziło, że byliby skłonni do polecenia swoim znajomym portalu

Inne wskazywane zalety to:

  • Szkolenia i konferencje online
  • Obsługa klienta
  • Wzory dokumentów

Nie spoczywamy na laurach!

Jesteśmy wdzięczni za tak pozytywną ocenę Portalu FK. Jednocześnie zależy nam na dalszym rozwoju i na udoskonaleniu obszarów, które – według naszych Klientów – wymagają jeszcze poprawy. Dlatego zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Jeśli masz uwagi, propozycje tematów do omówienia lub pomysły na nowe funkcjonalności, napisz do nas na adres: [email protected]

Redakcja Portalu FK

Usługa wykonana przez gminny zakład budżetowy a mechanizm odwrotnego obciążenia

Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Dodano: 12 czerwca 2018
Pytanie:  Jesteśmy zakładem budżetowym, którego organem założycielskim jest gmina. Przedmiotem działania zakładu jest świadczenie usług w zakresie: administrowania i utrzymania w należytym stanie technicznym budynków i urządzeń komunalnych stanowiących własność komunalną gminy, wywóz nieczystości płynnych, produkcja i dostawa wody, odbiór i oczyszczanie ścieków, świadczenie usług na rzecz ludności i innych podmiotów gospodarczych powszechnie dostępnych na rynku w kraju, wykonywanie innych doraźnych robót bądź usług zleconych przez wójta, wykonywanie innych doraźnych robót bądź usług powszechnie dostępnych na rynku w kraju, które zaspokoją potrzeby ludności zamieszkującej na terenie Gminy, zawieranie i wykonywanie umów dotyczących wykonywania zadań. W ramach swojej działalności zakład posiada koparko-ładowarkę, którą wykonuje wykopy pod instalacje wodno-kanalizacyjne i inne, które zgodnie z ustawą o VAT zaliczane są do usług budowlanych załącznik nr 14. Usługę koparko-ładowarką wykonaliśmy na terenie gminy firmie, która wykonuje usługi budowlano-elektroinstalacyjne. Firma za wykonaną usługę poprosiła o wystawienie faktury z odwrotnym obciążeniem. Jako zakład jesteśmy czynnym podatnikiem VAT. Czy prawidłowo postąpiliśmy wystawiając taką fakturę? Odwrotnym obciążeniem objęte są usługi budowlane wykonywane pomiędzy firmami. Ustawa o VAT przewiduje mechanizmem odwrotnego obciążenia usług budowlanych wymienionych w załączniku nr 14 wśród nich są roboty wykonywania różnego rodzaju instalacji. Wydaje mi się, że wykonanie wykopów koparko-ładowarką i przygotowanie terenu do zainstalowania różnych instalacji należy do usług budowlanych. W przypadku, gdy zarówno usługodawca, jak i usługobiorca są czynnymi podatnikami VAT, a usługodawca jest podwykonawcą można zastosować mechanizm odwrotnego obciążenia.

Pozostało jeszcze 52 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (9.00 zł netto) »Przez SMS (10.00 zł netto) »
Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Tomasz Krywan - ekspert Portalu FK i doradca podatkowy, specjalista od podatku VAT. Stały współpracownik największych redakcji podatkowych w Polsce - w ciągu ostatnich lat na łamach publikacji podatkowych opracował kilkanaście tysięcy odpowiedzi na pytania podatników oraz kilkaset artykułów i komentarzy. Autor komentarza do ustawy o VAT.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

© PortalFK.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel