Stawka ryczałtu dla odsetek od kontrahenta

Juliusz Wojszel

Autor: Juliusz Wojszel

Dodano: 2 października 2025
Pytanie: Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem ewidencjonowanym. Otrzymałem od kontrahenta odsetki. Jaką stawką ryczałtu powinienem opodatkować przychód z tego tytułu?
Korzyści 

Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:

  • Jaka jest podstawowa zasada opodatkowania kar umownych (odsetek za opóźnienie) w formie ryczałtu ewidencjonowanego?
  • Jaką stawkę ryczałtu należy zastosować, jeśli otrzymane odsetki stanowią przychód z działalności polegającej na udzielaniu pożyczek?
  • Jak organy podatkowe kwalifikują przychody z kar umownych związanych z działalnością opodatkowaną np. stawką 8,5%?

Pozostało jeszcze 76% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu FK a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 40 500 porad dotyczących podatków, VAT, rachunkowości, ZUS i prawa pracy
  • Ponad 3 000 narzędzi: kalkulatory, wzory dokumentów, formularze, szkolenia i porady wideo
Juliusz Wojszel

Autor: Juliusz Wojszel

Doradca podatkowy, wpisany na listę pod numerem 15096. Absolwent Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku. Specjalista z zakresu prawa podatkowego z doświadczeniem w księgowości. Posiada bogate doświadczenie w pracy z sektorem B+R. Autor publikacji z zakresu prawa podatkowego. Szkoleniowiec
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz