Badanie Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń naszych klientów

Chwalimy się! Większość naszych klientów to Ambasadorzy Portalu Oświatowego

Przedstawiamy wyniki Badania Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń klientów Wiedzy i Praktyki oraz Portalu Oświatowego, przeprowadzonego przez firmę Marketing Relacji.

Badanie SRP© zostało przeprowadzone w kwietniu i maju 2018 r. przez Marketing Relacji Sp. z o.o. wśród Klientów czterech portali internetowych Wiedzy i Praktyki: www.portalfk.pl, www.portalkadrowy.pl, www.portalbhp.pl oraz www.portaloswiatowy.pl.

Ankieterzy zapytali losowo dobranych 1000 Klientów Wiedzy i Praktyki, na ile są zadowoleni z portalu, co według nich jest jego największą zaletą i czy jest coś, co należałoby poprawić. Klientów, którzy ocenili dany portal w skali od 4 do 6, zapytaliśmy także, czy byliby skłonni polecić go swojemu znajomemu.

Wskaźnik satysfakcji Klientów WIP

wyniósł aż +56. Jest to wyjątkowo wysoki wynik w stosunku do średniej statystycznej wynoszącej -27.

Kluczowe zalety Portalu FK wskazane przez ankietowanych:

47%
Najbardziej docenia aktualność treści
25%
Najbardziej docenia merytoryczność treści
16%
Najbardziej docenia możliwość indywidulanej konsultacji z ekspertem
69%
Klientów nie wskazuje jakichkolwiek obszarów do poprawy
74%
Klientów to Abasadorowie i Promotorzy Portalu FK - są zadowoleni lub bardzo zadowoleni z portalu
44%
Klientów potwierdziło, że byliby skłonni do polecenia swoim znajomym portalu

Inne wskazywane zalety to:

  • Szkolenia i konferencje online
  • Obsługa klienta
  • Wzory dokumentów

Nie spoczywamy na laurach!

Jesteśmy wdzięczni za tak pozytywną ocenę Portalu FK. Jednocześnie zależy nam na dalszym rozwoju i na udoskonaleniu obszarów, które – według naszych Klientów – wymagają jeszcze poprawy. Dlatego zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Jeśli masz uwagi, propozycje tematów do omówienia lub pomysły na nowe funkcjonalności, napisz do nas na adres: [email protected]

Redakcja Portalu FK

Różnice kursowe przy zaliczkach i rozliczeniach

Marian Szałucki

Autor: Marian Szałucki

Dodano: 31 sierpnia 2012
Pytanie:  Spółka cywilna wykonuje usługi architektoniczne dla kontrahenta z Rosji, w związku z którymi faktury są wystawiane w euro z adnotacją, że nie podlega to opodatkowaniu VAT. Do tych usług wystawiane są najpierw faktury na zaliczki, a następnie faktury rozliczeniowe. Na okoliczność błędów powstałych po stronie spółki w fakturach rozliczeniowych ujmowane są również „blokady gwarancyjne”, które stanowią zabezpieczenie dla kontrahenta z Rosji. Gwarancje te zazwyczaj są wypłacane po długim czasie od momentu wystawieniu faktury rozliczeniowej (np kwota gwarancyjna na fakturze z grudnia 2011 r. zostaje zapłacona na rzecz spółki w sierpniu 2012 r.). Faktury zaliczkowe ujmowane są w ewidencji VAT. Na okoliczność uiszczania kwoty gwarancyjnej rosyjski kontrahent żąda dodatkowego dokumentu, podczas gdy po stronie spółki kwota ta dla celów podatku dochodowego oraz VAT była już ujęta w fakturze rozliczeniowej. Dodam jeszcze, że walutowe należności pieniężne są przeliczane na złote w dniu ich wpływu na rachunek bankowy spółki.
- W jaki sposób zaliczyć fakturę zaliczkową w PKPiR do przychodów w momencie wystawienia już faktury rozliczeniowej i po jakim kursie przeliczyć fakturę zaliczkową w momencie rozliczenia dla potrzeb podatku dochodowego?
- Jeżeli prawdą jest, że fakturę zaliczkową trzeba przeliczyć po kursie euro właściwym dla faktury rozliczeniowej, to co zrobić z różnicą jaka zazwyczaj występuję między ewidencją VAT, w której zastosowano kurs waluty właściwy dla zaliczki, a PKPiR? Czy tę różnicę należy gdzieś zaksięgować?
- Czy prawidłowe jest księgowanie gwarancji w PKPiR i w ewidencji VAT zgodnie z datą wystawienia faktury rozliczeniowej (gwarancja jest wliczona w cenę całej usługi i stanowi 10% jej wartości)?
- Czy różnice kursowe, które wystąpią przy otrzymaniu przez spółkę kwoty gwarancyjnej, należy przeliczyć po kursie waluty stosowanym w fakturze rozliczeniowej, czy też po kursie stosowanym np. w nocie obciążeniowej?

Pozostało jeszcze 83 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (9.00 zł netto) »Przez SMS (10.00 zł netto) »
Marian Szałucki

Autor: Marian Szałucki

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, doradca podatkowy od 1997 r. Usługowo prawem podatkowym zajmuje się od 1992 r., prowadząc od tego roku biuro rachunkowe, w którym aktualnie obsługiwanych jest kilkadziesiąt firm. Kancelaria doradcy podatkowego prowadzona jest od początku obowiązywania ustawy o doradztwie podatkowym, czyli od roku 1997. W latach 2000 - 2004 wykładowca na kursach prowadzonych przez Gdańską Akademię Kształcenia Zawodowego.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

© PortalFK.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel