Mikołajki dla dzieci pracowników - wartość prezentów stanowi przychód ze stosunku pracy

Grzegorz Tomala

Autor: Grzegorz Tomala

Dodano: 4 grudnia 2012
Pytanie:  Sp. z o.o., którą rozliczam, zakupiła dla dzieci swoich pracowników zabawki na mikołajki. Faktury za zakupy wystawione są na sp. z o.o. Firma zapłaciła za faktury ze środków obrotowych. W spółce nie ma ZFŚS. Czy mogę odliczyć VAT z faktur dotyczących tych zakupów? Czy powinnam wystawić zbiorczą fakturę wewnętrzną i naliczyć VAT należny? Czy wartość netto tych zakupów stanowi przychód brutto do opodatkowania po stronie pracownika? Czy wartość netto tych zakupów stanowi podstawę do naliczenia składek na ubezpieczenia społeczne po stronie pracownika i pracodawcy?

Pozostało jeszcze 90 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Grzegorz Tomala

Autor: Grzegorz Tomala

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego oraz podyplomowych studiów prawa podatkowego w Wyższej Szkole Handlowej w Warszawie. Od początku swojej kariery zawodowej zajmuje się prawem podatkowym, jest autorem lub współautorem szeregu publikacji z zakresu prawa podatkowego, w tym kilku książek z zakresu podatku VAT. Od wielu lat współpracuje również z Portalem Finansowo-Księgowym. Uprawnienia do wykonywania zawodu doradcy podatkowego uzyskał na podstawie egzaminu kwalifikacyjnego złożonego w lutym 2002 r. Działalność doradcy podatkowego prowadzi od 2003 r. Obecnie jako partner w kancelarii doradztwa podatkowego.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel