Opłata za wywóz i składowanie odpadów

Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Dodano:
Pytanie:  Jesteśmy firmą świadczącą usługi budowlane. Podczas prac inwentaryzacyjnych uporządkowaliśmy nasz magazyn, w którym przechowujemy materiały budowlane. Czy opłatę za wywóz i składowanie odpadów (usuniętych z magazynu) możemy zaliczyć do KUP?
Odpowiedź: 

Koszt wywozu śmieci jest kosztem poniesionym w celu zabezpieczenia źródła przychodów, zatem zgodnie z art.. 22 ust 1 ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361 ze zm.) powinien być zaliczony do kosztów uzyskania przychodów.

Podstawa prawna: 

Art. 22 ust 1 ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361 ze zm.)

Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, praktyk, wieloletni szkoleniowiec i dydaktyk, autorka wielu publikacji z zakresu rachunkowości finansowej podatkowej, MSSF i rachunkowości zarządczej. Współpracuje z następującymi redakcjami: Portal FK, Rachunkowości i Podatki dla praktyków, Nowe Standardy Sprawozdawczości.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Załóż konto testowe

x
wiper-pixel