Badanie Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń naszych klientów

Chwalimy się! Większość naszych klientów to Ambasadorzy Portalu Oświatowego

Przedstawiamy wyniki Badania Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń klientów Wiedzy i Praktyki oraz Portalu Oświatowego, przeprowadzonego przez firmę Marketing Relacji.

Badanie SRP© zostało przeprowadzone w kwietniu i maju 2018 r. przez Marketing Relacji Sp. z o.o. wśród Klientów czterech portali internetowych Wiedzy i Praktyki: www.portalfk.pl, www.portalkadrowy.pl, www.portalbhp.pl oraz www.portaloswiatowy.pl.

Ankieterzy zapytali losowo dobranych 1000 Klientów Wiedzy i Praktyki, na ile są zadowoleni z portalu, co według nich jest jego największą zaletą i czy jest coś, co należałoby poprawić. Klientów, którzy ocenili dany portal w skali od 4 do 6, zapytaliśmy także, czy byliby skłonni polecić go swojemu znajomemu.

Wskaźnik satysfakcji Klientów WIP

wyniósł aż +56. Jest to wyjątkowo wysoki wynik w stosunku do średniej statystycznej wynoszącej -27.

Kluczowe zalety Portalu FK wskazane przez ankietowanych:

47%
Najbardziej docenia aktualność treści
25%
Najbardziej docenia merytoryczność treści
16%
Najbardziej docenia możliwość indywidulanej konsultacji z ekspertem
69%
Klientów nie wskazuje jakichkolwiek obszarów do poprawy
74%
Klientów to Abasadorowie i Promotorzy Portalu FK - są zadowoleni lub bardzo zadowoleni z portalu
44%
Klientów potwierdziło, że byliby skłonni do polecenia swoim znajomym portalu

Inne wskazywane zalety to:

  • Szkolenia i konferencje online
  • Obsługa klienta
  • Wzory dokumentów

Nie spoczywamy na laurach!

Jesteśmy wdzięczni za tak pozytywną ocenę Portalu FK. Jednocześnie zależy nam na dalszym rozwoju i na udoskonaleniu obszarów, które – według naszych Klientów – wymagają jeszcze poprawy. Dlatego zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Jeśli masz uwagi, propozycje tematów do omówienia lub pomysły na nowe funkcjonalności, napisz do nas na adres: [email protected]

Redakcja Portalu FK

Księgowanie kosztów prac wykonanych przez pracowników polskiej spółki obciążających spółkę niemiecką

Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Dodano: 9 sierpnia 2011
Pytanie: 

Spółka, którą obsługuję jest niejako spółką córką spółki niemieckiej.
Na potrzeby spółki niemieckiej zatrudniliśmy w polskiej spółce dwie osoby w dwóch różnych miastach, wynajęliśmy tam lokale biurowe, będą podpisane umowy z TP na dostawę Internetu, linii telefonicznej itp.
W związku z tym, że zatrudnione osoby będą wykonywały prace zlecone przez i na rzecz spółki niemieckiej chcemy wszystkimi kosztami obciążyć spółkę niemiecką (wynagrodzenia, ZUS, koszty najmu lokali biurowych i koszty ich utrzymania itd.) i będzie tak zgodnie z umową.

Czy powinniśmy wszystkie te wydatki księgować w koszty bieżącej działalności firmy (konta zespołu 4) czy raczej na 760 jako pozostałe koszty operacyjne? Czy do spółki niemieckiej wystarczy wystawić notę obciążeniową w kwocie brutto? Czy mamy prawo odliczać VAT z tych faktur kosztowych?

Ponoszone nakłady dotyczą działalności jednostki, dlatego w świetle art. 86 ust. 1 ustawy o VAT może Pani odliczać VAT naliczony.

Odpowiedź: 

Ponoszone nakłady dotyczą działalności jednostki, dlatego w świetle art. 86 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2004 r. nr 54, poz. 535 ze zm.), dalej: ustawa o VAT, może Pani odliczać VAT naliczony. W związku z tym, iż odsprzedajecie Państwo te usługę spółce niemieckiej to sprzedaż ta powinna być udokumentowana fakturą. Wynika to z art. 28c i 28e ustawy o VAT w związku z art. 8 ust. 1 i 2a ustawy o VAT.

Moim zdaniem w księgach rachunkowych warto ujmować te koszty od razu jako pozostałe koszty operacyjne, żeby nie mieć problemów z rozliczeniem kręgu kosztów. Ujmowanie tych kosztów w ramach zespołu 4 nie jest błędem. Pamiętać należy wtedy jednak o rozliczeniu kręgu kosztów.

Tekst opublikowany: 

9 sierpnia 2011 r.

Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, praktyk, wieloletni szkoleniowiec i dydaktyk, autorka wielu publikacji z zakresu rachunkowości finansowej podatkowej, MSSF i rachunkowości zarządczej. Współpracuje z następującymi redakcjami: Portal FK, Rachunkowości i Podatki dla praktyków, Nowe Standardy Sprawozdawczości.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

© PortalFK.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel