Pomoc z programu Kapitał Ludzki w KPiR

Pytanie:  W jaki sposób powinny być rozliczone dotacje w ramach pomocy publicznej udzielonej na podstawie Rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego z 6 maja 2008 r. w sprawie udzielania pomocy publicznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Dz.U. z 2008 r nr 90, poz. 557 z późn. zm.)? Uzyskana w kwocie 39.994,04 zł pomoc spełnia warunki określone w Rozporządzeniu Komisji (WE) nr 1998/2006 z 15 grudnia 2006 r. w sprawie stosowania art.87 i 8 traktatu do pomocy de minimis (Dz.Urz.WE L 379/5 z 28 grudnia 2006 r.). Z otrzymanej dotacji opłacono licencję dla biura podróży. Podatniczka jest jego przedstawicielką. Jak należy zaksięgować (w której kolumnie KPiR) otrzymaną dotację oraz fakturę za licencję, która została sfinansowana z tej dotacji? Na tej samej podstawie prawnej przyznano dodatkową pomoc de minimis w kwocie 7.536 zł na okres pół roku. W jaki sposób należy rozliczyć wpływ tych środków i w której kolumnie zaksięgować?

Uzyskaj pełen dostęp do Portalu FK!

Skorzystaj z ponad 40.500 na bieżąco aktualizowanych porad od 70 ekspertów

Ponadto zapewnisz sobie dostęp do:

  • poradni portalu FK – 70 ekspertów czeka na Twoje pytania
  • narzędzi księgowych i kadrowych
  • na bieżąco aktualizowanych informacje o zmianach w prawie (24h/dobę)

Zyskaj pełny dostęp

 

Masz już dostęp?

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

wiper-pixel