Pomoc z programu Kapitał Ludzki w KPiR

Krzysztof Klimek

Autor: Krzysztof Klimek

Dodano: 18 stycznia 2011
Pytanie:  W jaki sposób powinny być rozliczone dotacje w ramach pomocy publicznej udzielonej na podstawie Rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego z 6 maja 2008 r. w sprawie udzielania pomocy publicznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Dz.U. z 2008 r nr 90, poz. 557 z późn. zm.)? Uzyskana w kwocie 39.994,04 zł pomoc spełnia warunki określone w Rozporządzeniu Komisji (WE) nr 1998/2006 z 15 grudnia 2006 r. w sprawie stosowania art.87 i 8 traktatu do pomocy de minimis (Dz.Urz.WE L 379/5 z 28 grudnia 2006 r.). Z otrzymanej dotacji opłacono licencję dla biura podróży. Podatniczka jest jego przedstawicielką. Jak należy zaksięgować (w której kolumnie KPiR) otrzymaną dotację oraz fakturę za licencję, która została sfinansowana z tej dotacji? Na tej samej podstawie prawnej przyznano dodatkową pomoc de minimis w kwocie 7.536 zł na okres pół roku. W jaki sposób należy rozliczyć wpływ tych środków i w której kolumnie zaksięgować?

Pozostało jeszcze 73 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Krzysztof Klimek

Autor: Krzysztof Klimek

Prawnik specjalizujący się w podatkach dochodowych, wieloletni pracownik administracji celnej i skarbowej, gdzie zajmował się egzekucją, postępowaniami karnoskarbowymi, ulgami i odpowiedzialnością podatkową. Obecnie współpracownik wielu znanych wydawnictw.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel