Opodatkowanie sprzedaży okularów

Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Dodano: 15 lipca 2019
Pytanie:  Klient prowadzi działalność gospodarczą. Jest czynnym podatnikiem VAT, prowadzi KPiR, rozlicza się z podatku dochodowego na zasadach ogólnych. Jest to sklep optyczny. Klient wpłaca mi zaliczkę na okulary - jak dotąd nie wystawiałam żadnego paragonu, raz wystawiłam fakturę zaliczkową - czy klient powinien dostać paragon na zaliczkę? Czy na kasie powinnam mieć pozycję zaliczka na okulary, zaliczka na oprawkę, zaliczka na soczewki? Przy odbiorze końcowym powinnam wystawić paragon? Czy na kasie powinnam mieć pozycję dopłata do okularów, dopłata do oprawki, dopłata do soczewek? Jaką stawką VAT są objęte okulary? Czy jest to 8% stawka VAT, bo jest to wyrób medyczny? Czy ta stawka dotyczy tylko okularów korekcyjnych ochronnych do pracy przy monitorze ekranowym?

Pozostało jeszcze 79 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Tomasz Krywan - ekspert Portalu FK i doradca podatkowy, specjalista od podatku VAT. Stały współpracownik największych redakcji podatkowych w Polsce - w ciągu ostatnich lat na łamach publikacji podatkowych opracował kilkanaście tysięcy odpowiedzi na pytania podatników oraz kilkaset artykułów i komentarzy. Autor komentarza do ustawy o VAT.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel