Korektę przychodów i kosztów odnosi się do okresu rozliczeniowego, w którym została wystawiona faktura pierwotna

Grzegorz Magdziarz

Autor: Grzegorz Magdziarz

Dodano: 4 marca 2016
Pytanie:  Prowadzę PKPiR na zasadach ogólnych. Mam pytanie dotyczące reklamacji i zwrotów detalicznych. Czy wpisu do PKPiR dokonuję na podstawie ewidencji zwrotów towarów i uznanych reklamacji za dany miesiąc? Czy łączną kwotę zwrotów/reklamacji wynikającą z ewidencji zwrotów wpisuję ze znakiem minus w kolumnie 7 księgi? Z jaką datą? Z jaką datą do rejestru VAT powinnam wpisać? Co w sytuacji, kiedy zwrot gotówki do reklamacji dotyczy( paragonu )sprzedaży dokonanej w ubiegłym roku? Czy do protokołu zwrotu/reklamacji, podpinam protokół reklamacyjny z orzeczeniem o sposobie rozpatrzenia reklamacji i potwierdzenie zwrotu klientowi gotówki? Proszę o odpowiedź na powyższe pytania i wyjaśnienie jak w PKPiR i VAT ująć poniższe przykłady: 1. Reklamacja: data zakupu towaru - 10.11.2015 r., uznanie reklamacji - 25.02.2016 r., sporządzona ewidencja zwrotu i reklamacji za luty 2016 r. 2. Zwrot towaru: data zakupu - 26.01.2016 r., data zwrotu - 20.02.2016 r., sporządzona ewidencja zwrotu i reklamacji za luty 2016 r. 3. Zwrot towaru: data zakupu - 05.02.2016 r., data zwrotu - 15.02.2015 r., sporządzona ewidencja zwrotu i reklamacji za luty 2016 r.

Pozostało jeszcze 78 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Grzegorz Magdziarz

Autor: Grzegorz Magdziarz

Ekspert ds. rachunkowości i MSR/MSSF, biegły rewident, dyrektor finansowy w międzynarodowej firmie. Współpracuje z wydawnictwami: Wiedza i Praktyka, Nowe Standardy Sprawozdawczości, Infor.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel