Tylko teraz możesz BEZPŁATNIE przetestować PortalFK.pl przez 24h! GWARANTUJEMY:
Świadczenie urlopowe mogą wypłacać wyłącznie pracodawcy, którzy na dzień 1 stycznia danego roku zatrudniają mniej niż 20 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty i nie mają utworzonego ZFŚS. Czy wydatki związane z wypłatą tego świadczenia będą dla firmy kosztem uzyskania przychodów? Sprawdź komentarz eksperta.
„Świadczenia urlopowego”, o jakim mowa w art. 16 ust. 1 pkt 45 ustawy o CIT, nie można utożsamiać z wypłacanymi pracownikom świadczeniami związanymi z dofinansowaniem do urlopu, nawet jeżeli są wypłacane raz w roku w wysokości nie przekraczającej odpisu podstawowego i przy uwzględnieniu proporcji do wymiaru czasu pracy pracownika. Tak orzekł WSA w Gorzowie Wielkopolskim z 12 lutego 2015 r., sygn. akt I SA/Go 706/14.
Więcej na ten temat pisaliśmy w tekście:
Stanowisko WSA w Gorzowie Wielkopolskim wyrażone w wyroku jest zgodne z ugruntowaną już wykładnią art. 16 ust. 1 pkt 45 ustawy o CIT, jakiej dokonują organy podatkowe oraz sądy administracyjne – uważa Aneta Drosik, radca prawny, doradca podatkowy, Kancelaria Sadkowski i Wspólnicy.
Zaloguj się:
Tylko teraz możesz BEZPŁATNIE przetestować PortalFK.pl przez 24h! GWARANTUJEMY:
Jeśli masz jakiekolwiek pytania skorzystaj z indywidualnej porady grona naszych wybitnych Ekspertów.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.