Sprawdź, kiedy z ciężarną pracownicą można rozwiązać umowę o pracę

Iwona Kusio-Szalak

Autor: Iwona Kusio-Szalak

Dodano: 24 maja 2017
Pytanie:  Czy można rozwiązać umowę o pracę z pracownicą, która jest na zwolnieniu lekarskim ze względu na ciążę? Pracownica w połowie maja ma urodzić dziecko. Pracownica chce 52 tygodnie macierzyńskiego i nie zamierza wracać do zakładu pracy. Czy jeśli po porodzie od razu złożymy dokumenty o macierzyński to można rozwiązać umowę za porozumieniem stron? Np. Poród wypada 20 maja, a dokumenty złożymy 22 maja bez aktu urodzenia, bo fizycznie nie uda się tego załatwić. Dokument zapewne zostanie później doniesiony. Czy 23 maja możemy rozwiązać umowę za porozumieniem stron? Czy pracownica po macierzyńskim i rodzicielskim nie dostanie zasiłku dla bezrobotnych jeśli umowa o pracę będzie rozwiązana za porozumieniem stron?

Pozostało jeszcze 82 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (9.00 zł netto) »Przez SMS (10.00 zł netto) »
Iwona Kusio-Szalak

Autor: Iwona Kusio-Szalak

Radca prawny. Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach prawa pracy. Autorka opracowań z zakresu prawa pracy kierowanych do pracowników kadr i działów personalnych, a także osób zarządzających. Specjalizuje się w prawie pracy, w szczególności w zagadnieniach związanych z tworzeniem umów i dokumentów związanych ze stosunkiem pracy, a także czasem pracy, zgodnym z prawem zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników, podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, uprawnieniami rodzicielskimi. Posiada bogate doświadczenie w reprezentowaniu zarówno pracowników, jak i pracodawców w sporach pracowniczych przed sądami pracy.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel