Zmiany w VAT w 2018 roku

Dodano: 9 lutego 2018
vat

Poznaj najnowsze zmiany w VAT i zobacz, co w praktyce dla Ciebie oznaczają. Zobacz, jakie zmiany w VAT wejdą w życie w trakcie 2018 roku.

Zapraszamy do obejrzenia szkolenia online, podczas którego ekspert omówi następujące zagadnienia:

  • Jednolity plik kontrolny w 2018 r.
  • Nadużycie prawa podatkowego w VAT
  • Dobra wiara i należyta staranność – sposób minimalizacji ryzyka wystąpienia transakcji z nieuczciwym kontrahentem
  • Płatność podzielona (split payment) – nowelizacja przepisów ustawy o VAT od 1 lipca 2018 r.
  • STIR – możliwość blokowania rachunku bankowego podatnika – zmiany już obowiązują!

Szkolenie prowadzi:


Wojciech Kotowski

Doradca podatkowy, Senior Associate w Zespole Podatku VAT. Od początku ponad 8-letniej kariery zawodowej związany jest z problematyką podatkową oraz doradztwem prawnym i podatkowym na rzecz przedsiębiorstw oraz administracji publicznej, w tym jednostek samorządu terytorialnego.  Doradza największym spółkom i koncernom działającym na rynku polskim w zakresie podatku od towarów i usług oraz podatku od czynności cywilnoprawnych. Uczestniczył w realizacji szeregu projektów w zakresie odzyskiwania podatku VAT, w tym m.in.: postępowaniach o odzyskanie VAT dla jednostek samorządu podatkowego; postępowaniu o odzyskanie VAT dla jednego z domów maklerskich; reprezentowaniu podatnika w postępowaniu przed urzędem skarbowym dotyczącym zwrotu podatku VAT w związku z inwestycją deweloperską; postępowaniu o odzyskanie VAT dla podmiotu z branży nieruchomości. Posiada doświadczenie w zakresie postępowań podatkowych, postępowań kontrolnych, prowadzonych przez organy kontroli skarbowej oraz kontroli podatkowych, w których uczestniczył jako pełnomocnik podatników. Reprezentuje także podatników w postępowaniu przed Wojewódzkimi Sądami Administracyjnymi w sprawach z zakresu prawa podatkowego.

Autor licznych artykułów oraz publikacji dotyczących podatków, zamieszczanych na łamach największych opiniotwórczych wydawnictw o tematyce ekonomicznej, prawnej i podatkowej.

Wykład:

Odpowiedzi na pytania:

Biblioteka księgowej

wiper-pixel