Zmiany w PIT 2018: Ograniczenia w kosztach 50% i kwota wolna od podatku

Samir Kayyali

Autor: Samir Kayyali

Dodano: 11 stycznia 2018
Dokument archiwalny
webinarium

Od początku 2018 r. obowiązują  nowe regulacje dotyczące opodatkowania „twórców”.  Weszły też w życie istotne zmiany w zakresie kwoty wolnej od podatku PIT.

Zapraszamy do obejrzenia szkolenia online, podczas którego ekspert wyjaśni m.in.:

- czy zmieni się limit kosztów podatkowych dla „twórców”

- które zawody, specjalności i branże zachowają prawo do „autorskich” kosztów, a które nie?

- jakie będą praktyczne skutki i konsekwencje znowelizowanego opodatkowania twórców

- jak zmieni się wartość kwoty wolnej od podatku PIT,

- obowiązki i ryzyka płatnika związane z podwyższoną kwotą wolną.

Ponadto podczas szkolenia ekspert w praktyczny sposób wyjaśni, jak prawidłowo radzić sobie z nowymi przepisami. Poznasz też skutki przepisów przejściowych, wyłączenia ze stosowania nowych przepisów, a także praktyczne porady.

Szkolenie prowadzi:

Samir Kayyali - doradca podatkowy, ekonomista, ekspert ds. zarządzania ryzykiem podatkowym, szkoleniowiec. Ekspert prowadzi własną praktykę podatkową.

Wykład;

Odpowiedzi na pytania:

Samir Kayyali

Autor: Samir Kayyali

Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w międzynarodowych podmiotach świadczących usługi doradcze, jak i polskich kancelariach prawnych i podatkowych. Jego praktyka obejmuje w szczególności restrukturyzację grup kapitałowych w celu osiągnięcia optymalizacji podatkowej, sporządzanie dokumentacji w zakresie cen transferowych oraz bieżące doradztwo w podatkach dochodowych oraz podatku VAT. Nadzorował szereg badań due diligence oraz uczestniczył w obsłudze rachunkowo-podatkowej przekształceń oraz likwidacji spółek prawa handlowego. Absolwent międzynarodowych studiów Master Studies in Finance na kierunku Corporate Finance na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Prelegent na wielu konferencjach i seminariach podatkowych. Wykładowca na studiach podyplomowych i kursach przygotowujących do egzaminu na doradcę podatkowego. Stale publikuje komentarze i artykuły zarówno w prasie eksperckiej jak i popularnej.
wiper-pixel