PKPiR z programem 360 Księgowość

Autor: Artykuł sponsorowany

Dodano: 24 października 2023
PKPiR z programem 360 Księgowość

Przedsiębiorcy samodzielnie prowadzący PKPiR oraz księgowi obsługujący podmioty prowadzące w tej formie ewidencje muszą wybrać optymalny dla siebie program komputerowy. Wachlarz oferowanych na rynku programów jest duży, ważne jednak, by produkt dopasować do własnych potrzeb. Większość oferowanych programów do prowadzenia PKPiR pozwala sporządzać dokumenty przychodowe i kosztowe, ewidencję KPIR, ZUS, PIT, rejestry VAT, oraz plik JPK VAT i w tym zakresie zazwyczaj nie ma co oczekiwać większych różnic. Warto jednak zwrócić uwagę na funkcjonalności, które mogą znacznie usprawnić i uprzyjemnić pracę. Sprawdziłam, jakie ma program 360 Księgowość (KPiR).

Pierwsza sprawa, o której warto napisać, to mobilność, czyli sposób dostępu do programu. To oczywiście kwestia wyboru między programami on-line i desktopowymi i pewnie każda forma ma swoje wady i zalety, ale ja, od lat użytkowniczka programu zainstalowanego na laptopie, poczułam dużą ulgę, gdy logując się do 360 Księgowość, miałam świadomość, że mogę to zrobić na dowolnym komputerze i już nie muszę martwić się o „laptopa, na którym jest program”, bo ani jego kradzież, ani awaria nie będą ograniczać mi dostępu do firmowej dokumentacji.  To, co również bardzo podoba mi się w „formie” programu, to możliwość aktywowania połączenia programu z aplikacją CostPocket, którą zainstalowałam na telefonie i dzięki czemu mogę skanować paragony, przesyłając je bezpośrednio do programu. 

A to tylko jedno z połączeń zewnętrznych, jakie mogą być aktywowane w 360 Księgowość. Należy jednak zwrócić uwagę na odpłatność poszczególnych aplikacji, ponieważ zazwyczaj ich wersje darmowe mają określoną maksymalną liczbę przetwarzanych dokumentów.

Kolejną ważną funkcją w każdym programie księgowym są wskazówki i powiadomienia o błędach i tu trzeba przyznać, że 360 Księgowość już od momentu założenia konta „pilnuje”, by wprowadzane dane były bezbłędne, a dokumenty automatycznie uzupełnione o dane, które można zaciągnąć po podaniu np. NIP.  

Mamy również udostępione wiadomości o nadchodzących zmianach oraz podpowiedzi merytoryczne w prawym rogu menu startowego.

Tym, co często niezbędne, ale także rzadko dostępne, szczególnie w tańszych programach, jest szybkie wsparcie techniczne.  W programie 360 Księgowość o możliwości wsparcia przez cały czas pracy przypomina ikonka czatu, i choć pomoc techniczna oferowana jest  w dni robocze w godzinach 9 -16, a jak wiadomo nie są to jedyne w ciągu doby godziny pracy księgowej, to jednak zapewnienie  możliwości kontaktu w  trzech postaciach: za pośrednictwem czatu, mailowo i preferowanego przeze mnie  kontaktu telefonicznego jest dużym plusem.

O technicznych rozwiązaniach służących ewidencji oraz wystawiania faktur postanowiłam tu nie pisać, choć przydatnych funkcjonalności jest wiele, ale każdy ma możliwość osobiście i bezpłatnie doświadczyć ich odkrywania dzięki możliwości założenia bezpłatnego  konta w pełnej wersji (nie demonstracyjnej)  na 6 miesięcy z możliwością wprowadzenia do 100 faktur sprzedaży, 100 faktur zakupu oraz 100 poleceń księgowania.  Przy tego typu programach to duża zaleta, nikt nie lubi przecież kupować „kota w worku”, a w przypadku programu 360 Księgowość, moim zdaniem, udostępnienie bezpłatnie pełniej wersji programu idealnie obrazuje jego zalety, może nakłonić do zakupu nie tylko osoby rozpoczynające swoją przygodę z PKPiR, ale nawet „desktopowe księgowe”, które przełożą zawarte w nim udogodnienia nad swoje przyzwyczajenia i księgę na rok 2024 otworzą już w 360 Księgowość.

A na koniec coś, co może bardzo ułatwić prowadzenie KPiR bez względu na zakres i rodzaj działalności. Informacje o zmianach i skomplikowanych przepisach w formie aktualności dla przedsiębiorców i księgowych. Producent oprogramowania 360 Księgowość bardzo regularnie zamieszcza na swojej stronie informacje skierowane dla odbiorców programu w formie filmów oraz artykułów, w czytelnym podziale tematycznym na aktualizacje programu oraz informacje skierowane do prowadzących: spółki, działalność gospodarczą, ryczałt oraz biura rachunkowe. Moim zdaniem to dobra biblioteczka wiedzy, w której każdy znajdzie coś, co może pomóc w usprawnieniu codziennej pracy.

 

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz