Ewidencjonowanie przychodów na kasie fiskalnej za wypełnianie zeznań rocznych. Czy jest obowiązkowe

Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Dodano: 23 października 2018
Pytanie:  Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, rozliczająca się na zasadach ogólnych, zarejestrowany podatnik VAT, do roku 2008 prowadziła działalność handlową oraz usługową, używając do rejestracji sprzedaży kasę rejestrującą, którą musiała wcześniej zakupić w związku z przekroczeniem limitu obrotu (40.000 zł). W roku 2008, w związku z wyczerpaniem się pamięci w kasie rejestrującej, podatnik zrezygnował z prowadzenia działalności handlowej i został dokonany odczyt pamięci kasy rejestrującej w urzędzie skarbowym. Podatnik dalej kontynuuje działalność usługową, jako biuro rachunkowe a otrzymane kwoty za wypełnianie zeznań rocznych, dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej, ewidencjonował jako tzw. ewidencja sprzedaży bezrachunkowej. W roku 2015, w wyniku błędnej wykładni przepisów wydanych przez Ministra Finansów dokonał zakupu kasy rejestrującej w celu ewidencjonowania na niej tej sprzedaży bezrachunkowej. W latach 2015 – 2018, z tytułu ewidencjonowania tej sprzedaż nie uzyskał przychodu przekraczającego 2.000 zł, za dany rok. Czy w związku z tym, że Ministerstwo Finansów, wydało ogólną interpretację, iż świadczenie tych usług (wypełnianie zeznań rocznych) nie obligowało do zakupu kasy rejestrującej oraz nieprzekroczenia w żadnym roku kwoty 20.000 zł, jest możliwość zawiadomienia urzędu skarbowego o rezygnacji z ewidencjonowania tej sprzedaży przez kasę rejestrującą?

Pozostało jeszcze 61 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (9.00 zł netto) »Przez SMS (10.00 zł netto) »
Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Tomasz Krywan - ekspert Portalu FK i doradca podatkowy, specjalista od podatku VAT. Stały współpracownik największych redakcji podatkowych w Polsce - w ciągu ostatnich lat na łamach publikacji podatkowych opracował kilkanaście tysięcy odpowiedzi na pytania podatników oraz kilkaset artykułów i komentarzy. Autor komentarza do ustawy o VAT.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

© PortalFK.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel