Dowiedz się, czy podatnik sprzedający towar przez internet jest zwolniony z VAT od 1 września 2019 r.

Jakub Rychlik

Autor: Jakub Rychlik

Dodano: 3 września 2019
Pytanie:  Firma posiada działalność sprzedaż sprzętu AGD. Nie posiada sklepu, sprzedaje z domu i towar zawozi do klienta. Jest to towar sprowadzany z Niemiec nowy lub używany. Czy jeśli nie będą prowadzić sprzedaży wysyłkowej natomiast będą ogłaszać tego typu sprzęt w Internecie np. OLX czy inne portale i sprzedawać go z domu lub zawozić na miejsce zamieszkania klienta, to czy po zamianie przepisów VAT od 1 września 2019 r. nadal mogą korzystać ze zwolnienia do 200.000 zł w roku? Czy powinni się zarejestrować już w sierpniu 2019 r. do VAT?

Pozostało jeszcze 85 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (9.00 zł netto) »Przez SMS (10.00 zł netto) »
Jakub Rychlik

Autor: Jakub Rychlik

Doradca podatkowy (nr wpisu 11549), prawnik (absolwent Wydziału Prawa i Administracji UW).
Komentarze: 2
Zaloguj się aby dodać komentarz
Łukasz Czyżewski

sprzedaż sporadyczna

A jeżeli podatnik zwolniony sprzeda np. telefon, który był zakupiony na działalność za pośrednictwem np. allegro. To czy przed taką sprzedażą musi się rejestrować do VAT?
7 wrzesień 2019 o 09:13
Sylwia Maliszewska

-

Dzień dobry przesyłamy wyjaśnienie od autora odpowiedzi: Zgodnie z art. 113 ust. 13 pkt 1 lit. f ustawy o VAT, zwolnień, o których mowa w ust. 1 i 9, nie stosuje się do podatników dokonujących dostaw następujących towarów, w związku z zawarciem umowy w ramach zorganizowanego systemu zawieraniaZobacz więcej
9 wrzesień 2019 o 09:39

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel