VAT, kasy rejestrujące, JPK. Odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dotyczące ostatnich zmian – praktyczne warsztaty (cz. II)

Dodano: 13 kwietnia 2018
Dokument archiwalny
Vat obraz

Początek 2018 roku przyniósł wiele zmian w podatkach, a podatnicy zostali obciążeni nowymi obowiązkami. W trakcie roku szykują się kolejne zmiany. Zapraszamy do obejrzenia praktycznego szkolenia w formie pytań i odpowiedzi.

    

Podczas szkolenia ekspert odpowie m.in. na takie pytania:

- Podzielona płatność w VAT – jak odzyskam VAT, kiedy firma wykonuje 90% usług zwolnionych, a tym samym bez prawa do odliczenia?

- Jak działa split payment w przypadku odbiorcy, a jak u wystawcy faktury VAT dla dużego przedsiębiorcy?

- Jak ma funkcjonować podzielona płatność w VAT w firmie budowlanej, która 80% usług świadczy jako podwykonawca i wystawia faktury z odwrotnym obciążeniem?

- Czy nadal pozostaje zapis, że nie trzeba kasy fiskalnej jeśli cała sprzedaż na rzecz osób fizycznych jest udokumentowana fakturami i zapłata odbywa się tylko i wyłącznie za pomocą banku, podatnik nie jest płatnikiem VAT?

Szkolenie online prowadzi:

Wojciech Kotowski

Doradca Podatkowy w Kancelarii Ożóg Tomczykowski

Wykład:

O Kancelarii Ożóg Tomczykowski:

Od 2003 roku towarzyszymy naszym klientom oferując kompleksowe doradztwo podatkowo-prawne. Jesteśmy niezależną polską kancelarią, która dzięki aktywnej działalności i profesjonalnej obsłudze polskich i zagranicznych przedsiębiorstw zajmuje czołową pozycję na rynku. Z odpowiedzialnością i pełnym zaangażowaniem wspieramy naszych klientów w budowaniu pozycji na rynku oraz zapewnieniu bezpieczeństwa i efektywności prowadzonego biznesu. Stawiamy na talenty. Nasz zespół to profesjonaliści o wysokim poziomie wiedzy podatkowej, prawnej i ekonomicznej oraz szerokiej znajomości zagadnień branżowych i otoczenia biznesowego naszych klientów i partnerów. O sile i jakości naszej kancelarii stanowi przede wszystkim wieloletnie doświadczenie zawodowe jej wspólników – dr Ireny Ożóg i Pawła Tomczykowskiego. Satysfakcja klientów z naszych usług – innowacyjnych rozwiązań oraz strategicznego i długoterminowego doradztwa prawno-podatkowego uwzględniającego uwarunkowania biznesowe i specyfikę branż – to nasz priorytet. Wiedza ekspercka, praca zespołowa, troska o klienta oraz innowacyjność są głównymi wartościami, którymi kierujemy się w naszej wieloletniej współpracy z klientami. Zaufali nam klienci reprezentujący różnorodne sektory gospodarki, w tym energetyczny, chemiczny, spożywczy, motoryzacyjny, deweloperski, FMCG i wiele innych, a wśród nich firmy z listy 500 największych polskich przedsiębiorstw, w tym m.in. kilka z pierwszej dwudziestki tej listy.

Biblioteka księgowej

wiper-pixel