Tarcza antykryzysowa 2.0 – nowe wsparcie dla przedsiębiorców

Samir Kayyali

Autor: Samir Kayyali

Dodano: 28 kwietnia 2020
tarcza antykryzysowa 2.0

Tarcza antykryzysowa 2.0 została już opublikowana w Dzienniku Ustaw. Zawiera ona kilka pozytywnych oraz doprecyzowujących zmian dla przedsiębiorców. Sprawdź, na jakie wsparcie możesz liczyć.

Nowelizacja rozszerzyła krąg podmiotów, które będą mogły skorzystać ze zwolnienia od ZUS na podmioty zgłaszające do ubezpieczenia od 10 do 49 osób. W takim przypadku zwolnienie będzie ograniczone do 50% kwoty składek.

Ponadto tarcza antykryzysowa daje większą dostępność pożyczek dla mikroprzedsiębiorców. Teraz do skorzystania z pożyczki, będą uprawnione też podmioty, które nie zatrudniają pracowników. Aby skorzystać z umorzenia pożyczki, mikroprzedsiębiorca będzie musiał prowadzić działalność przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki.

Jakie jeszcze rozwiązania wprowadza tarcza antykryzysowa 2.0:

  • możliwość ponownego przyznania świadczenia postojowego – nie więcej niż trzykrotnie;
  • zwolnienie z PCC sprzedaży i zamiany walut wirtualnych;
  • przedłużenie  niektórych terminów dotyczących dokumentacji cen transferowych.

Jeżeli chcesz poznać wszystkie zmiany i nie możesz sobie pozwolić na spóźnienie w zakresie złożenia wniosku pomocowego oglądaj nasze webinarium!

Szkolenie prowadzi:

Samir Kayyali doradca podatkowy, ekonomista, ekspert ds. zarządzania ryzykiem podatkowym, szkoleniowiec. Ekspert prowadzi własną praktykę podatkową.

Pozostało jeszcze 99% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu FK a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 40 500 porad dotyczących podatków, VAT, rachunkowości, ZUS i prawa pracy
  • Ponad 3 000 narzędzi: kalkulatory, wzory dokumentów, formularze, szkolenia i porady wideo
Samir Kayyali

Autor: Samir Kayyali

Doradca podatkowy, ekonomista, ekspert ds. zarządzania ryzykiem podatkowym. Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w międzynarodowych podmiotach świadczących usługi doradcze, jak i polskich kancelariach prawnych i podatkowych. Jego praktyka obejmuje przede wszystkim restrukturyzację grup kapitałowych w celu osiągnięcia optymalizacji podatkowej, sporządzanie dokumentacji w zakresie cen transferowych oraz bieżące doradztwo w podatkach dochodowych oraz podatku VAT. Nadzorował szereg badań due diligence oraz uczestniczył w obsłudze rachunkowo-podatkowej przekształceń oraz likwidacji spółek prawa handlowego.

Nagrody i wyróżnienia

Certyfikat rzetelności Laur zaufania SMB logo Top firma