Umowny kurs waluty przy sprzedaży lokali mieszkalnych - czy to możliwe?

Marian Szałucki

Autor: Marian Szałucki

Dodano: 4 września 2012
Pytanie:  Spółka komandytowa zajmuje się sprzedażą lokali mieszkalnych, w związku z którą posiada ona podpisaną przedwstępną umowę sprzedaży wyrażoną złotych. Na konto spółki wpłynął już zadatek z tytułu tej umowy, w związku z czym do zapłaty pozostała część należności. Klient spółki chce zmienić umowę ustalając zapłatę pozostałej część należności w euro, w związku z czym proponuje, że do przeliczenia waluty przyjęty zostanie kurs euro ustalony przez bank w umowie kredytowej. ponieważ bierze kredyt w tej walucie i kurs bankowy jest w tej sytuacji niekorzystny dla niego. W jaki sposób należy przeliczyć pozostałą część należności do zapłaty? Czy należy wziąć pod uwagę średni kurs euro NBP z dnia poprzedzającego dzień zmiany umowy (data aneksu) i przeliczyć tym kursem pozostałą kwotę (kurs z umowy kredytowej jest niekorzystny dla klienta)? Czy przy takiej transakcji można w ogóle umówić się na dowolny kurs euro?

Pozostało jeszcze 60% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu FK a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 40 500 porad z zakresu podatków dochodowych, VAT, rachunkowości, ZUS oraz prawa pracy
  • Ponad 3 000 narzędzi: kalkulatorów, wzorów dokumentów, formularzy, szkoleń i porad wideo

Jeśli posiadasz konto - zaloguj się

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Nie pamiętam hasła »
Jeśli nie posiadasz pełnego dostępu do portalu, możesz wykupić dostęp jednorazowy do wybranego dokumentu.
PayU » 49.90 zł netto (61.38 zł brutto)
Marian Szałucki

Autor: Marian Szałucki

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, doradca podatkowy od 1997 r. Usługowo prawem podatkowym zajmuje się od 1992 r., prowadząc od tego roku biuro rachunkowe, w którym aktualnie obsługiwanych jest kilkadziesiąt firm. Kancelaria doradcy podatkowego prowadzona jest od początku obowiązywania ustawy o doradztwie podatkowym, czyli od roku 1997. W latach 2000 - 2004 wykładowca na kursach prowadzonych przez Gdańską Akademię Kształcenia Zawodowego.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz