Wydatki związane z usługami księgowymi przedsiębiorca zaliczy do kosztów podatkowych w pełnej wysokości. Potwierdził to niedawno dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w wydanej interpretacji indywidualnej.
Świadczenie usług elektronicznych przez biura rachunkowe pozwala na bardziej efektywną pracę biura, które dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów nie jest zmuszone do ich archiwizacji, katalogowania, przesyłania itp. Jest to również duże udogodnienie dla klientów, coraz częściej ceniących sobie możliwość załatwiania spraw przez Internet.
Minister finansów kończy spory dotyczące tego, czy biura rachunkowe mają prawo do stosowania zwolnienia podmiotowego z VAT i czy muszą mieć obowiązkowo kasy fiskalne. Jest już interpretacja ogólna w tej sprawie. Sprawdź szczegóły.
Minister finansów wydał oczekiwaną przez księgowych interpretację ogólną w zakresie stosowania zwolnienia podmiotowego z VAT oraz obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących dla podmiotów wykonujących m.in. usługi związane z obsługą rachunkowo-księgową. W wydanej 9 kwietnia 2015 r. interpretacji minister wyjaśnił, że sporządzanie deklaracji i zeznań podatkowych ma w dużej mierze charakter techniczny, a nie prawny. A to dlatego, że sporządzane są na podstawie innych dokumentów w szczególności ksiąg rachunkowych. Tym samym czynności te nie stanowią doradztwa.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip