Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Polecamy też:
Pomimo, że działalność kół gospodyń wiejskich nie ma komercyjnego charakteru, to jednak w niektórych obszarach są one traktowane na podobnych zasadach jak przedsiębiorcy. Dotyczy to również obowiązków ewidencyjnych oraz podatkowych.
Koła gospodyń wiejskich zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich mogą składać wnioski w sprawie przyznania pomocy finansowej na 2021 rok.
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydał nowe rozporządzenie w sprawie pomocy finansowej z budżetu państwa dla kół gospodyń wiejskich. Znacząco zwiększa ono zakres tej pomocy, przy zachowaniu obowiązków sprawozdawczych i dokumentacyjnych ciążących na kołach w związku z otrzymaniem wsparcia.
Nowelizacja ustawy o kołach gospodyń wiejskich ma ułatwić funkcjonowanie tego rodzaju organizacji. Zmiany dotyczą m.in. tworzenia wspomnianych kół, ich likwidacji, a także przekazywania im środków finansowych. Rząd zapowiada, że co roku będzie do nich trafiać 40.000.0000 zł takiej pomocy.
Przepisy dają możliwość uzyskania przez koła Gospodyń wiejskich osobowości prawnej. To uprawnienie wpływa na sposób ich rozliczania i finansowania. Nasz ekspert przybliży poniżej najważniejsze aspekty związane z tym zagadnieniem.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip