Do końca lutego uczestnicy PPK powinni otrzymać od instytucji finansowych, prowadzących ich rachunki PPK, roczną informację o stanie swoich oszczędności.
Zmiana pracodawcy przez pracownika może wiązać się ze zmianą instytucji finansowej, w której pracownik będzie oszczędzał w PPK. Do zmiany instytucji finansowej w takiej sytuacji nie dojdzie tylko wówczas, gdy dotychczasowy i nowy pracodawca współpracują z tą samą instytucją. Jednak nawet wtedy dla pracownika zostanie utworzony nowy rachunek PPK, na który wpłaty odprowadzał będzie jego nowy pracodawca.
Ogłoszono nowy tekst jednolity ustawy z dnia 15 stycznia 2016 r. o podatku od niektórych instytucji finansowych. Tekst jednolity został opublikowany w Dz. U. z 2023 r., poz. 623 i wszedł w życie 31 marca 2023 roku.
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o obligacjach, ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi i ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra finansów.
Oszczędności gromadzone w PPK są własnością prywatną i podlegają dziedziczeniu. Uczestnik programu może wskazać osoby, które otrzymają te środki po jego śmierci. Zgromadzone oszczędności są także brane pod uwagę w przypadku podziału majątku.
16 września 2022 r. PFR TFI jako instytucja wyznaczona zapewniająca ciągłość zarządzania oszczędnościami w Pracowniczych Planach Kapitałowych przejęło od BPS TFI zarządzanie BPS Emerytura PPK Specjalistycznym Funduszem Inwestycyjnym Otwartym, który jest funduszem zdefiniowanej daty działającym w ramach PPK.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip