Sektor Publiczny

Klasyfikacja dofinansowania turnusu rehabilitacyjnego (jsfp)

Elżbieta Gaździk

Autor: Elżbieta Gaździk

Dodano: 4 sierpnia 2010
Pytanie:  Jesteśmy samorządową jednostką budżetową realizującą programy POKL w ramach działania 7.1.2. - Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie. Jako wkład własny wykazujemy dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych osób niepełnosprawnych pokrywane ze środków PFRON, natomiast ze środków EFS pokrywamy pozostałą część kosztów turnusu rehabilitacyjnego. Cały proces przyznania dofinansowania przebiega następująco: PCPR w odpowiedzi na wniosek osoby niepełnosprawnej o przyznanie dofinansowania ze środków PFRON do uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku informuje osobę niepełnosprawną o wysokości przyznanego dofinansowania. Następnie w wyznaczonym terminie osoba niepełnosprawna przedstawia PCPR informację o wyborze organizatora turnusu, a także dane ośrodka sanatoryjnego i termin, w którym będzie odbywał się turnus. Informacje te przesyłane są do organizatora turnusu, który pisemnie potwierdza dokonanie rezerwacji oraz podaje całkowity koszt turnusu z określeniem kwoty udziału własnego wnioskodawcy oraz kwoty dofinansowania ze środków PFRON. W związku z tym, że każdy beneficjent naszego projektu sam wybiera termin turnusu i ośrodek sanatoryjny, PCPR nie podpisuje umowy z organizatorem turnusów, a jedynie informuje go o tym, że pokryje dofinansowanie do uczestnictwa danej osoby w turnusie rehabilitacyjnym w części kosztów nieopłacanej ze środków PFRON. Organizator turnusu wystawia więc faktury VAT, na których jako nabywcę wskazuje PCPR, a jako nazwę towaru lub usługi wpisuje: „dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego np. Jana Nowaka w części kosztów nie opłacanej ze środków PFRON finansowane z EFS w ramach realizacji projektu POKL”. Do tej pory kwalifikowałam takie dofinansowanie w § 3030 - jako różne wydatki na rzecz osób fizycznych. Proszę o wyjaśnienie, czy taki sposób kwalifikacji kosztu jest poprawny, a jeżeli nie, to w jakim paragrafie ujmować to dofinansowanie?


Odpowiedzi udzieliła:
Elżbieta Gaździk
główna księgowa w jednostce budżetowej

Pozostało jeszcze 58 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (9.00 zł netto) »Przez SMS (10.00 zł netto) »
Elżbieta Gaździk

Autor: Elżbieta Gaździk

Zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych, główny księgowy samorządowej jednostki budżetowej. W samorządowej jednostce budżetowej pracuje od 1989 r. - przez cały okres zatrudnienia miała do czynienia z zagadnieniami związanymi ze sferą finansów publicznych w szerokim tego słowa znaczeniu. Zajmowała się kosztorysowaniem inwestycji, ich rozliczaniem, udzielaniem zamówień publicznych, prowadzeniem ksiąg rachunkowych.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

© PortalFK.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel