Sektor Publiczny

Jak na podstawie klasyfikacji budżetowej zakwalifikować wynagrodzenie z tytułu umowy cywilnoprawnej?

Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Dodano:
Pytanie:  Szkoła zawarła umowę o dzieło z osobą niebędącą jej pracownikiem na wygłoszenie wykładu. W umowie widnieje zapis „wykonawca przenosi na zamawiającego majątkowe prawa autorskie do twórczego dzieła będącego przedmiotem niniejszej umowy. Do przedmiotu niniejszej umowy będą miały zastosowanie 50% koszty uzyskania przychodów, przewidziane w art. 22 ust. 9. pkt 3 updof”. Czy wynagrodzenie wypłacone na podstawie takiej umowy należy zakwalifikować do §4090 czy §4170 klasyfikacji budżetowej.

Uzyskaj testowy dostęp do Portalu FK na 24 godziny!

Zyskasz testowy, darmowy dostęp do serwisu na 24 godziny.

W ramach dostępu zyskasz:

  • Dostęp do Nowości i Porad ekspertów Portalu FK
  • Narzędzia księgowe i kadrowe
  • eBooki na temat najnowszych zmian w prawie
  • Materiały Video

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Masz już dostęp?

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu

opis produktu    PayU »
   9.00 zł netto
Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, praktyk, wieloletni szkoleniowiec i dydaktyk, autorka wielu publikacji z zakresu rachunkowości finansowej podatkowej, MSSF i rachunkowości zarządczej. Współpracuje z następującymi redakcjami: Portal FK, Rachunkowości i Podatki dla praktyków, Nowe Standardy Sprawozdawczości.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel