Sektor Publiczny

Czy inwentaryzację można zakończyć wcześniej

Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Dodano: 2 czerwca 2020
Pytanie:  Czy można pobrać arkusz spisu z natury po ostatnim dniu roku obrotowego? Po 1 stycznia 2020 r. okazało się, że nie ujęto na arkuszach spisu z natury komputerów zakupionych z funduszy unijnych. Przewodniczący komisji rozliczył się z pobranych wcześniej arkuszy 20 grudnia 2019 r. Dodatkowy arkusz pobrał 3 stycznia 2020 r. w celu spisania nieujętych wcześniej komputerów. Spis dokonano na 31 grudnia 2019 r. Druki ścisłego zarachowania (między innymi arkusze spisu z natury) zostały spisane 31 grudnia 2019 r. Czy postąpiono prawidłowo, skoro z art. 26 ustawy o rachunkowości wynika, że inwentaryzację należy zakończyć do 15. dnia następnego roku.

Pozostało jeszcze 68 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, praktyk, wieloletni szkoleniowiec i dydaktyk, autorka wielu publikacji z zakresu rachunkowości finansowej podatkowej, MSSF i rachunkowości zarządczej. Współpracuje z następującymi redakcjami: Portal FK, Rachunkowości i Podatki dla praktyków, Nowe Standardy Sprawozdawczości.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel