Praktyczny instruktaż - jak wypełnić wnioski do ZUS w ramach tarczy antykryzysowej

Barbara Dąbrowska

Autor: Barbara Dąbrowska

Dodano: 21 maja 2020
wypełnianie wniosków ZUS

Celem webinarium jest kompleksowe zaprezentowanie sposobu bezbłędnego wypełniania wniosków RDU, RDZ, RSP-C, RSP-D, RSP-CK i RSP_DK wraz  z omówieniem warunków przyznawania świadczeń z ZUS w ramach tarczy antykryzysowej dedykowanych dla przedsiębiorców, osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz wykonujących umowy cywilno-prawne.

Podczas szkolenia ekspert przeprowadzi instruktaż z zakresu wypełniania i składania dokumentów za pośrednictwem PUE ZUS.

Uczestnicy uzyskają odpowiedź na pytanie, jakich czynności należy dokonać, jeśli mamy problem ze złożeniem podpisu kwalifikowanego i ePUAP- u.

Podczas webinarium poznasz odpowiedzi m.in. na takie pytania:

  1. Jak wypełnić wniosek o świadczenie postojowe w związku z przeciwdziałaniem skutkom wywołanym COVID-19 dla osób prowadzących działalność gospodarczą podstawie ustawy (RSP-D),
  2. Jak wypełnić wniosek o świadczenie postojowe na kolejny okres dla osób prowadzących działalność gospodarczą podstawie ustawy (RSP-DK),
  3. Jak wypełnić wniosek o świadczenie postojowe w związku z przeciwdziałaniem skutkom wywołanym COVID-19 dla umów cywilnoprawnych (RSP-C),
  4. Jak wypełnić wniosek o świadczenie postojowe na kolejny okres dla umów cywilnoprawnych (RSP-CK),
  5. Jak wypełnić wniosek o ulgę na podstawie ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (RDU)
  6. Jak wypełnić wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek za marzec – maj 2020 r. (RDZ)

Korzyści z webinarium:

Wyeliminowanie ryzyka odrzucenia wniosku przez ZUS z powodu błędów, co skutkuje szybszym otrzymaniem decyzji administracyjnej i środków finansowych na konto.

 

Szkolenie prowadzi:

Barbara Dąbrowska - manager działu księgowości w międzynarodowej firmie leasingowej, Dyrektor ds. finansów w firmie consultingowej

Pozostało jeszcze 99 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Barbara Dąbrowska

Autor: Barbara Dąbrowska

absolwentka studiów MBA, dyrektor ds. finansów i compliance w firmie consultingowej, manager Działu Księgowości w międzynarodowej firmie leasingowej, trener – wykładowca Centrum Szkoleniowe FRR Sp. z o.o.
wiper-pixel