Rozliczenie refaktur usługi instalatorskiej w zakładzie budżetowym – czy konieczna korekta VAT

Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Dodano: 23 grudnia 2020
Pytanie:  Pytanie dotyczy korekty VAT. Jesteśmy zakładem budżetowym, w październiku 2020 roku doszło do awarii w kotłowni dostarczającej gaz do przedszkola oraz budynku gminnego, gdzie mieszczą się m.in. GOPS, nasz zakład, lokale użytkowe gabinetów lekarskich. Nasz zakład dokonuje refaktur i not dla odbiorców gazu za ich dostarczanie na podstawie otrzymanej faktury z zakładu gazowniczego. Usługa instalatorska - wymiana zaworu mieszającego została wykonana przez firmę zewnętrzną w 28 października 2020 r. Gmina nie otrzymała oryginału faktury, 27 listopada 2020 r. otrzymała duplikat/oryginał faktury z datą wystawienia:26 listopada 2020 r., datą sprzedaży: 28 października 2020 r., datą wystawienia oryginału faktury 28 października 2020 roku, natomiast nota księgowa wystawiona dla naszego zakładu jest z 8 grudnia 2020 r. Otrzymaliśmy ją 10 grudnia 2020 r. tytułem zwrotu za usługę (wymiana zaworu mieszającego w kotłowni). Nasz zakład będzie wystawiał noty i refaktury dla odbiorców gazu w tym dla przedszkola, GOPS i gminy oraz pozostałych odbiorców wynajmujących lokale użytkowe w budynku gminnym. Z jaką datą należy wystawić refaktury i noty księgowe za wykonaną usługę naprawy kotłowni na poszczególnych odbiorców. Czy jeżeli wystawimy refaktury oryginalnej faktury z  28 października 2020 r. należy skorygować VAT za październik 2020 roku.

Pozostało jeszcze 70 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Tomasz Krywan - ekspert Portalu FK i doradca podatkowy, specjalista od podatku VAT. Stały współpracownik największych redakcji podatkowych w Polsce - w ciągu ostatnich lat na łamach publikacji podatkowych opracował kilkanaście tysięcy odpowiedzi na pytania podatników oraz kilkaset artykułów i komentarzy. Autor komentarza do ustawy o VAT.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel