Sektor Publiczny

Przekazanie inwestycji realizowanej przez jednostkę budżetową

Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Dodano: 20 maja 2020
Pytanie:  Jednostka budżetowa realizowała inwestycję, przy której podatek naliczony odliczała w 100% - występowała do urzędu skarbowego o zwrot podatku i całą kwotę podatku odzyskała. Odliczenie podatku naliczonego było możliwe, gdyż inwestycja ta była przeznaczona do realizacji działalności gospodarczej jednostki opodatkowanej VAT. Działalność opodatkowana VAT miała miejsce po zakończeniu inwestycji, która po tym czasie do chwili obecnej była i jest opodatkowana tytułem wpływów związanych z oddaniem inwestycji w dzierżawę. Zatem jednostka budżetowa co miesiąc wystawia faktury z tytułu otrzymywanego czynszu dzierżawnego. Jak długo (ile lat) jednostka powinna otrzymywać i fakturować wpływy z tytułu należnego czynszu dzierżawnego, aby móc dokonać nieodpłatnego przekazania inwestycji, czy też aportu, spółce bez konieczności opodatkowania nieodpłatnego przekazania, lub aportu, podatkiem VAT? – czy ustawa o VAT dopuszcza taką możliwość?

Pozostało jeszcze 74 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Tomasz Krywan - ekspert Portalu FK i doradca podatkowy, specjalista od podatku VAT. Stały współpracownik największych redakcji podatkowych w Polsce - w ciągu ostatnich lat na łamach publikacji podatkowych opracował kilkanaście tysięcy odpowiedzi na pytania podatników oraz kilkaset artykułów i komentarzy. Autor komentarza do ustawy o VAT.

Materiały Video na ten temat

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
Dołącz do Portalu FK i odbieraj nagrody
KLUB <
wiper-pixel