Badanie Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń naszych klientów

Chwalimy się! Większość naszych klientów to Ambasadorzy Portalu Oświatowego

Przedstawiamy wyniki Badania Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń klientów Wiedzy i Praktyki oraz Portalu Oświatowego, przeprowadzonego przez firmę Marketing Relacji.

Badanie SRP© zostało przeprowadzone w kwietniu i maju 2018 r. przez Marketing Relacji Sp. z o.o. wśród Klientów czterech portali internetowych Wiedzy i Praktyki: www.portalfk.pl, www.portalkadrowy.pl, www.portalbhp.pl oraz www.portaloswiatowy.pl.

Ankieterzy zapytali losowo dobranych 1000 Klientów Wiedzy i Praktyki, na ile są zadowoleni z portalu, co według nich jest jego największą zaletą i czy jest coś, co należałoby poprawić. Klientów, którzy ocenili dany portal w skali od 4 do 6, zapytaliśmy także, czy byliby skłonni polecić go swojemu znajomemu.

Wskaźnik satysfakcji Klientów WIP

wyniósł aż +56. Jest to wyjątkowo wysoki wynik w stosunku do średniej statystycznej wynoszącej -27.

Kluczowe zalety Portalu FK wskazane przez ankietowanych:

47%
Najbardziej docenia aktualność treści
25%
Najbardziej docenia merytoryczność treści
16%
Najbardziej docenia możliwość indywidulanej konsultacji z ekspertem
69%
Klientów nie wskazuje jakichkolwiek obszarów do poprawy
74%
Klientów to Abasadorowie i Promotorzy Portalu FK - są zadowoleni lub bardzo zadowoleni z portalu
44%
Klientów potwierdziło, że byliby skłonni do polecenia swoim znajomym portalu

Inne wskazywane zalety to:

  • Szkolenia i konferencje online
  • Obsługa klienta
  • Wzory dokumentów

Nie spoczywamy na laurach!

Jesteśmy wdzięczni za tak pozytywną ocenę Portalu FK. Jednocześnie zależy nam na dalszym rozwoju i na udoskonaleniu obszarów, które – według naszych Klientów – wymagają jeszcze poprawy. Dlatego zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Jeśli masz uwagi, propozycje tematów do omówienia lub pomysły na nowe funkcjonalności, napisz do nas na adres: [email protected]

Redakcja Portalu FK

Skutki podatkowe i księgowe sprzedaży samochodu nabytego w ramach WNT

Grzegorz Magdziarz

Autor: Grzegorz Magdziarz

Dodano: 17 lipca 2015
Pytanie:  W lipcu 2014 r. nasza spółka komandytowa nabyła od niemieckiego kontrahenta w ramach transakcji WNT samochód osobowy, który został zaliczony do środków trwałych. Z tytułu tej transakcji odliczyliśmy 50% podatku VAT i tak samo rozliczamy VAT od wszelkich pozostałych wydatków związanych z używaniem tego samochodu. Nie dotyczy to wydatków na olej napędowy, od których w ogóle nie odliczamy VAT. Kwota nieodliczonego VAT z tytułu nabycia tego samochodu wynosi 16.689,15 zł i powiększyła ona wartość początkową tego samochodu do celów amortyzacji w podatku dochodowym. Wartość początkowa tego samochodu wynosi 179 002,88 zł, a dotychczasowe umorzenie wynosi 1 492,40 zł. Samochód amortyzujemy według stawki 1% rocznie z uwagi na art. 23 ust. 1 pkt 4 updof. Obecnie finalizujemy rozmowy dotyczące zawarcia umowy zwrotnego leasingu operacyjnego na ten samochód na okres minimum 2 lat. Sprzedaż tego samochodu firmie leasingowej zostanie opodatkowana VAT w wysokości 23%. Czy z tytułu sprzedaży tego samochodu firmie leasingowej będziemy mogli zaliczyć do kosztów podatkowych całą niezamortyzowaną część jego wartości początkowej? Na jakich kontach należy zaksięgować przychód ze sprzedaży tego samochodu i niezamortyzowaną część jego wartości początkowej? W jaki sposób należy prawidłowo dokonać korekty uprzednio nieodliczonej ww. kwoty VAT z tytułu nabycia tego samochodu oraz jak i kiedy wykazać tę kwotę korekty w kwartalnej deklaracji VAT-7K i na jakich kontach ją zaksięgować? Czy pierwszą opłatę leasingową, która zwyczajowo jest znacznie wyższa od następnych rat leasingowych, można zaliczyć do kosztów podatkowych jednorazowo, czy jednak należy ją rozliczać w podatku dochodowym proporcjonalnie do okresu, na jaki została zawarta umowa leasingu?

Pozostało jeszcze 79 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (9.00 zł netto) »Przez SMS (10.00 zł netto) »
Grzegorz Magdziarz

Autor: Grzegorz Magdziarz

Ekspert ds. rachunkowości i MSR/MSSF, biegły rewident, dyrektor finansowy w międzynarodowej firmie. Współpracuje z wydawnictwami: Wiedza i Praktyka, Nowe Standardy Sprawozdawczości, Infor.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

© PortalFK.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny za DARMO - otrzymasz dostęp do wszystkich treści Przetestuj Portal FK »

x
wiper-pixel