Przeliczanie rozchodu z rachunku walutowego

Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Dodano: 15 grudnia 2015
Pytanie:  Otworzyliśmy rachunek bankowy w GBP i zakupiliśmy 12.900 GBP po kursie 5,0748 zł, za kwotę 65 464,92 zł. Z tego zapłaciliśmy 8 503,00 GBP za fakturę do Anglii oraz 10,00 GBP jako opłatę bankową za przelew i 3,81 GBP jako opłatę bankową za prowadzenie rachunku. Po jakim kursie powinniśmy liczyć rozchody GBP z rachunku bankowego z tytułu zapłaty za fakturę, a po jakim rozchody (koszty podatkowe) z tytułu opłat bankowych. Czy po kursie zakupu czy po średnim kursie NBP z dnia poprzedzającego rozchód? A może do kosztów podatkowych liczyć po kursie zakupu i dodatkowo liczyć różnice kursowe wynikające z kursu średniego NBP z dnia poprzedzającego zapłatę i księgować je w koszty rachunkowe? Jak powinno wyglądać księgowanie zapłaty faktury, a jak zapłaty opłat bankowych?

Pozostało jeszcze 74 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, praktyk, wieloletni szkoleniowiec i dydaktyk, autorka wielu publikacji z zakresu rachunkowości finansowej podatkowej, MSSF i rachunkowości zarządczej. Współpracuje z następującymi redakcjami: Portal FK, Rachunkowości i Podatki dla praktyków, Nowe Standardy Sprawozdawczości.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel