Od 1 stycznia 2015 r. zmieni się forma egzaminu dyplomowego dla biegłych rewidentów

Sylwia Maliszewska

Autor: Sylwia Maliszewska

Dodano: 19 sierpnia 2014

Kandydat na biegłego rewidenta będzie mógł ubiegać się o zaliczenie niektórych egzaminów z wiedzy teoretycznej, jeżeli w tym zakresie zdał on egzaminy uniwersyteckie lub równorzędne. Konieczna będzie jednak odpowiednia dokumentacja. Ministerstwo Finansów opublikowało właśnie projekt rozporządzenia w sprawie postępowania kwalifikacyjnego na biegłych rewidentów.

Ustawa z 9 maja 2014 r. o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych (Dz.U. poz. 768) wprowadza zmiany nie tylko w zawodzie księgowych, czy doradców podatkowych, ale też częściową deregulację zawodu biegłego rewidenta. W stosunku do tych ostatnich znowelizowane przepisy zaczną obowiązywać wraz z początkiem przyszłego roku.

Z uwagi na wprowadzone zmiany minister finansów przygotował projekt rozporządzenia w sprawie postępowania kwalifikacyjnego na biegłych rewidentów. Projekt określa warunki przystąpienia do postępowania kwalifikacyjnego, tryb i sposób przeprowadzania oraz zaliczania egzaminów oraz zasady odbywania praktyki i aplikacji.

Pozostało jeszcze 75% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu FK a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 40 500 porad z zakresu podatków dochodowych, VAT, rachunkowości, ZUS oraz prawa pracy
  • Ponad 3 000 narzędzi: kalkulatorów, wzorów dokumentów, formularzy, szkoleń i porad wideo

Jeśli posiadasz konto - zaloguj się

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Nie pamiętam hasła »
Jeśli nie posiadasz pełnego dostępu do portalu, możesz wykupić dostęp jednorazowy do wybranego dokumentu.
PayU » 49.90 zł netto (61.38 zł brutto)
Sylwia Maliszewska

Autor: Sylwia Maliszewska

Ekspert podatkowy. Od kilkunastu lat związana z wydawnictwem Wiedza i Praktyka. Redaktor prowadząca Portalu Finansowo-Księgowego oraz "Orzecznictwa i Interpretacji Podatkowych".
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz