Księgowanie zaniechanej inwestycji

Pytanie:  Spółka z o.o. zaniechała inwestycji. Czy z inwestycji rozpoczętej należy dokonać przeksięgowania w pozostałe koszty operacyjne? Na podstawie jakiego dokumentu?

Nakłady na zaniechaną inwestycję nie przyniosą jednostce korzyści ekonomicznych, zatem nie wypełniają definicji aktywa.

Odpowiedź: 

Nakłady na zaniechaną inwestycję nie przyniosą jednostce korzyści ekonomicznych, zatem nie wypełniają definicji aktywa (art. 3 ust. 1 pkt 12 ustawy z 29 września 1994 r. o rachunkowości, Dz.U. z 2009 r. nr 152, poz. 1223 ze zm.).

Należy zatem je odpisać w Pozostałe koszty operacyjne na podstawie decyzji kierownika jednostki.

Wystarczy pod decyzję podłączyć dokument polecenie księgowania.

Tekst opublikowany: 

9 sierpnia 2011 r.

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Najnowsze porady

wiper-pixel