Komisja spisowa może być dwuosobowa

Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Dodano: 20 listopada 2014
Pytanie:  Czy komisja inwentaryzacyjna może składać się tylko z przewodniczącego i członka komisji? Jesteśmy małą  galerią? Czy inwentaryzację kasy na 31 roku 2014 r. można przeprowadzić w pierwszy dzień roboczy nowego roku. Pracownik chciałby wykorzystać urlop wypoczynkowy w dniach  29-31 grudnia 2014 roku)?
Odpowiedź: 

Przepisy nie regulują zagadnień technicznych związanych z przeprowadzeniem inwentaryzacji w jednostce. Tworząc wewnętrzne regulacje i przeprowadzając inwentaryzację, należy przede wszystkim zadbać o to, aby jej wyniki były obiektywne i rzetelne. Komisja spisowa może być dwuosobowa.

Spis środków pieniężnych powinien być sporządzony tak, aby ustalić ich stan na 31 grudnia. Można zatem przeprowadzić spis w następnym roku, ale przed rozpoczęciem pracy. Stan ustalony w ten sposób będzie dokładnie, taki sam jak stan na zakończenie 31 grudnia.

Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, praktyk, wieloletni szkoleniowiec i dydaktyk, autorka wielu publikacji z zakresu rachunkowości finansowej podatkowej, MSSF i rachunkowości zarządczej. Współpracuje z następującymi redakcjami: Portal FK, Rachunkowości i Podatki dla praktyków, Nowe Standardy Sprawozdawczości.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel