Kierownik jednostki podejmuje decyzję o zmianie zasad rachunkowości

Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Dodano: 10 sierpnia 2015
Pytanie:  Sp. z o.o. zajmuje się hurtową sprzedażą towaru. Towar kupuje zarówno od kontrahenta z Francji, jak i z Polski. Towar kupiony w naszym kraju trafia do magazynu spółki, natomiast kupiony we Francy trafia bezpośrednio do odbiorcy. Do tej pory na potrzeby wyliczenia kosztu własnego sprzedaży cały zakup towaru był wprowadzany na magazyn (PZ) i z datą wystawiania faktury zakupu dokumentem WZ następowało zdjęcie tego towaru ze stany magazynowego. Firma zleciła biegłemu rewidentowi ocenę prowadzenia ewidencji magazynowej. W przedstawionej przez rewidenta opinii zasugerowano nam, że towar dostarczany bezpośrednio od dostawcy z Francji do odbiorcy nie powinien być wprowadzany na magazyn, a wartość tego zakupu powinna stanowić koszt własny w momencie wystawiania faktury sprzedaży. Czy spółka może dokonać zmiany w polityce rachunkowości w połowie roku i w  czerwca 2015 r. zmienić sposób rozliczania zakupu towaru? Czy musi z taką zmianą czekać do końca roku?

Pozostało jeszcze 55 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Katarzyna Trzpioła

Autor: Katarzyna Trzpioła

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, praktyk, wieloletni szkoleniowiec i dydaktyk, autorka wielu publikacji z zakresu rachunkowości finansowej podatkowej, MSSF i rachunkowości zarządczej. Współpracuje z następującymi redakcjami: Portal FK, Rachunkowości i Podatki dla praktyków, Nowe Standardy Sprawozdawczości.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel