Elektroniczne księgi rachunkowe od 2025 roku: zyskaj gotowość do generowania plików JPK CIT

Paweł Łojek

Autor: Paweł Łojek

Dodano: 4 stycznia 2025
Elektroniczne księgi rachunkowe od 2025

Już od stycznia 2025 r. pierwsi przedsiębiorcy będą mieli obowiązek elektronicznego przesyłania ksiąg rachunkowych do urzędu skarbowego. Nowe przepisy wymagają dostosowania systemów księgowych do formatu JPK_KR_PD, co oznacza konieczność odpowiedniego przygotowania. Poznaj harmonogram wdrożenia nowych obowiązków dla przedsiębiorców, aby odpowiednio wcześniej zaplanować organizację działań wewnętrznych w firmie.

Korzyści 

Korzyści z przeczytania tekstu

Zrozumienie nowych obowiązków – dowiesz się, jakie zmiany wprowadza Ministerstwo Finansów w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych od 2025 roku

Informacja o strukturze JPK_KR_PD – zyskasz wiedzę na temat nowej struktury logicznej i jej kluczowych elementów.

Planowanie wdrożenia – poznasz harmonogram wprowadzania zmian, co ułatwi organizację działań wewnętrznych w firmie.

Znajomość zwolnień i uproszczeń – dowiesz się, które podmioty będą zwolnione z niektórych obowiązków oraz jakie uproszczenia przewiduje MF.

Minimalizacja ryzyka błędów – zrozumienie nowych przepisów pomoże uniknąć potencjalnych sankcji i przygotować firmę na ewentualne kontrole podatkowe.

Zwiększenie efektywności działań – przygotowanie do nadchodzących zmian może ułatwić obsługę dużych zbiorów danych i raportowanie.

Pozostało jeszcze 86% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu FK a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 40 500 porad dotyczących podatków, VAT, rachunkowości, ZUS i prawa pracy
  • Ponad 3 000 narzędzi: kalkulatory, wzory dokumentów, formularze, szkolenia i porady wideo
Paweł Łojek

Autor: Paweł Łojek

Wykładowca akademicki w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie, Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie (również na studiach podyplomowych), Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, prezes zarządu biura rachunkowego Cash Flow Doradca sp. z o. o. w Krakowie, główny księgowy oraz audytor wewnętrzny z wieloletnim doświadczeniem. Prowadzi także liczne szkolenia z zakresu prawa bilansowego, sprawozdawczości finansowej oraz doradztwa biznesowego w firmach szkoleniowych, a także kandydat na biegłego rewidenta. Absolwent Wyższej Szkoły Ubezpieczeń w Krakowie – licencjat, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – magister, Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie – studia podyplomowe z zakresu audytu wewnętrznego i kontroli zarządczej pod kierownictwem prof. UEK dra hab. Artura Hołdy. Autor opracowań i artykułów z zakresu prawa bilansowego, podatkowego, a także analiz finansowych dla przedsiębiorstw.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
Poradnia 48h

Jeśli masz jakiekolwiek pytania skorzystaj z indywidualnej porady grona naszych wybitnych Ekspertów.