Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania obejmujące dostawy towarów w systemie wysyłkowym

Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Dodano: 30 lipca 2020
Pytanie:  Nasza firma jest nastawiona głównie na sprzedaż przez Internet. Do tej pory każdy zakup dokonany przez osobę fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej ewidencjonowaliśmy na drukarce fiskalnej. Od jakiegoś czasu myślimy nad usprawnieniem procesu realizacji zamówień. Objęłoby to skorzystanie ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów. Czy są jakieś decyzje/wyroki świadczące o konieczności przyjęcia jakiegoś konkretnego sposobu ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę? Jakie jest nastawienie urzędów do stosowania tego zwolnienia? Czy są jakieś przesłanki, że będzie ono działać także po 31 grudnia 2021 r.? I ostatnie pytanie - czy pamięć przenośna USB - Pendrive mieści się w § 4. ust.1 pkt 1 rozporządzenia: "zapisane i niezapisane nośniki danych cyfrowych i analogowych"?

Pozostało jeszcze 80 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Tomasz Krywan - ekspert Portalu FK i doradca podatkowy, specjalista od podatku VAT. Stały współpracownik największych redakcji podatkowych w Polsce - w ciągu ostatnich lat na łamach publikacji podatkowych opracował kilkanaście tysięcy odpowiedzi na pytania podatników oraz kilkaset artykułów i komentarzy. Autor komentarza do ustawy o VAT.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel