Obowiązek posiadania kasy rejestrującej

Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Dodano: 17 września 2019
Pytanie:  Podatnik prowadzi działalność od 5 lat. Jest czynnym podatnikiem VAT. Jego klienci to przeważnie osoby prawne, ale czasami jest sprzedaż towaru (nie usług i nie jest to sprzedaż wysyłkowa) do osoby fizycznej nieprowadzącej działalności, w żadnym roku to nie był obrót przekraczający 20.000 zł. Sprzedaż ta zawsze była fakturowana i płatność na rachunek bankowy. Ale zachodzi pytanie, czy nie powstał obowiązek posiadania kasy fiskalnej? Jak należy rozpatrywać te 20.000 zł obrotu w każdym roku oddzielnie, czy jednak nie (czy powinno się sumować te obroty na przestrzeni lat/) i czy to, że sprzedaż była zawsze realizowana za pośrednictwem rachunku bankowego (podanie dokładnych danych nabywcy, adresu, nr faktury itd.), czy to jest forma zwolnienia z obowiązku posiadania kasy? Jakie są konsekwencje braku kasy, gdyby jednak powstał obowiązek posiadania kasy fiskalnej?

Pozostało jeszcze 85 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zobacz, jak PortalFK.pl pomoże Ci wykonywać swoją pracę bezbłędnie i zawsze na czas:

  • Znajdziesz rozwiązania przeszukując nasze 40 000 artykułów na temat problemów zgłaszanych przez innych księgowych.
  • Będziesz w stanie szkolić siebie i innych księgowych za pomocą ponad 60 Szkoleń Video oraz Warsztatów na żywo.
  • Oszczędzisz swój czas poświęcany na księgowanie dzięki narzędziom: ponad 600 wzorów dokumentów, deklaracji i formularzy, 350 aktów prawnych, 1300 interpretacji i 50 kalkulatorów i oczywiście aktualne wskaźniki i stawki.

Przetestuj Portal FK przez 24 godziny »

Jeśli masz już dostęp do Portalu FK, zaloguj się »

Jeżeli chcesz korzystać z tego artykułu bez ograniczeń czasowych, wykup dostęp jednorazowy:
Przez PayU (19.90 zł netto) »Przez SMS (25.00 zł netto) »
Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Tomasz Krywan - ekspert Portalu FK i doradca podatkowy, specjalista od podatku VAT. Stały współpracownik największych redakcji podatkowych w Polsce - w ciągu ostatnich lat na łamach publikacji podatkowych opracował kilkanaście tysięcy odpowiedzi na pytania podatników oraz kilkaset artykułów i komentarzy. Autor komentarza do ustawy o VAT.

Materiały Video na ten temat

Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
wiper-pixel